Black Mesa is een mod waarin het originele Half-Life is gemaakt met behulp van de engine van Half-Life 2. Dit is het bijzondere resultaat. Deze video is opgenomen door Gamer.nl-redacteur Kevin Shuttleworth die ook video's maakt voor Fuzzy Pickle.
Black Mesa is een mod waarin het originele Half-Life is gemaakt met behulp van de engine van Half-Life 2. Dit is het bijzondere resultaat. Deze video is opgenomen door Gamer.nl-redacteur Kevin Shuttleworth die ook video's maakt voor Fuzzy Pickle.
Om te kunnen reageren moet je eerst inloggen. Heb je nog geen account? Registreer je dan hier.
heb afgelopen weekend de game wat langer gespeeld dan ik had voorzien en het bewijst maar weer eens wat voor een ongelooflijk vette FPS Valve destijds heeft lopen maken. Ik heb werkelijk weer volop genoten en de mooie graphics hebben enorm daarbij geholpen. Petje af voor deze mod! Hoop dat Valve de modder in dienst neemt :)
Helemaal mee eens. Super vette mod geworden en haast een verbetering op het origineel. Het enige minpuntje zijn de stereotype grunts, maar goed.. dat is bijzaak :p
Die grunts zijn zoals in het origineel. Heerlijk cliché. Dat maakt het zo mooi ;)
Zeker, heel vet. Poos gespeeld dit weekend en het is zeker leuk om de omgevingen te zien met meer details en interessante aanpassingen. Sowieso leuk om Breen en Eli Vance in hun jonge jaren te zien.
Het ziet er echt goed uit. Source mag dan al wat ouder zijn, maar wat mij betreft kan de engine nog wel een tijdje mee.
ohhh dat epische begin van Half-Life....wat heb ik dat veel gespeeld zeg. Mod ziet er echt goed uit ook. Ook maar is downloaden :)
Zit nu al een paar uur in de game en wat is het toch weer een geweldige ervaring.
Had niet verwacht dat ik er weer zo in zou zitten.
Petje af voor de mensen die dit waar hebben gemaakt.
Durf te zeggen dat het beter dan het origineel is. Niet alleen omdat het er grafisch beter uit ziet maar omdat het Black Mesa instituut veel natuurgetrouwer overkomt. Je ziet meer wetenschappers, meer kantoorruimtes en laboratoria wat er voor zorgt dat Black Mesa echt tot leven komt. Ook heeft men de onverklaarbare bodemloze putten uit het origineel achterwege gelaten.
Zeker niet mee eens, al is het maar omdat sommige toffe stukken van het origineel volledig ontbreken.
beter is moeilijk te definieren, het is in elk geval een heeel erg goede remake, enige jammere vind ik de laadtijden, die onderbreken toch wel erg de spanning, en ik had gehoopt dat men dat had kunnen aanpakken met streaming, maar verer een ontzettend goede mod/game.
(ze hadden hier wat mij betreft geld voor mogen vragen)
Fantastisch, ik ga dit maar meteen downloaden. Heb Half-Life vroeger ook helemaal stuk gespeeld. Ik kreeg er geen genoeg van. Ik weet nog dat ik eerst een zeer zwakke grafische kaart had, moest ik het in ''software '' modus spelen.
Toen kon je echt de blokken op het beeldscherm tellen haha. Toen een tijdje later kwam er een nieuwe PC in huis en heb ik de game weer helemaal opnieuw gespeeld met OpenGL. Wat een tijd, wat een tijd. Half-Life deathmatch op een 56k modem gespeeld, mijn maandelijkse internet geld ( via een saldo programma van KPN, ik, mijn ouders waren niet zo blij met de hoge telefoonrekening die ze kregen ) ging voor de helft uit naar online gamen via WON.
En nu is dit fantastische spel ( wellicht de beste game die ik ooit gespeeld heb ) opnieuw uitgebracht door een stel bikkelharde modders die nooit opgegeven hebben. Mijn respect voor dat. Dit is niet alleen een goede game voor mij, maar ook een fantastisch jeugdsentiment.
Erg gaaf om mijn aller eerste PC-game in een nieuw jasje te spelen! Kan niet wachten op het vervolg!
Ge-wel-dig! Heb me dan ook weer opgesloten in m'n hok dit weekend (op zaterdag avond/middag na) maar alle tijd die ik vrij had heb ik aan de mod benut! Het is leuk om dingen tegen te komen en dan te bedenken "hmm dit komt me bekent voor". Alles ziet er zo veel beter uit!
Gisteren gespeeld ook. Wat een fantastische game was/is het toch. Met deze update wordt er alleen maar beter op. Gewoon de "old school" sci-fi setting al vanaf het begin in de trein. Vanavond weer lekker verder.
Na het zien van deze beelden krijg ik gelijk weer zin om Half Life te installeren ondanks ik hem al 3 of 4 keer heb uitgespeeld. Wat een geweldige ervaring / shooter heeft Valve destijds afgeleverd, des te treuriger het is dat er nog steeds geen Episode 3 of Half Life 3 is aangekondigd :(
Ondanks dat er wat eigenaardigheden in zitten (zoals bijvoorbeeld zoveel crouchjumpen dat gewoon jumpen geen nut meer heeft) vond ik het helemaal geweldig. Het is echt AAA -game kwaliteit. Ik heb me heel lang niet meer zo gevoeld bij het spelen van een nieuwe game, en dat bij een mod.
Vlak nadat ik hem had uitgespeeld ging ik verder met Crysis 2, om daarna tot de conclusie te komen dat Black Mesa gewoon veel vetter is.
Nadat ik al jaren niet meer op de PC gegamed heb vond ik dit toch wel een reden om mijn PC weer eens aan te zwengelen (volgens mij is HL2 de laatste game die ik op de PC gespeeld heb, sindsdien alleen op consoles gespeeld).
Black Mesa is geweldig, naast dat het een heerlijk nostalgisch gevoel naar boven brengt kun je ook zien dat Half-Life de tand des tijds heeft doorstaan, en voordat je het weet wordt je weer ondergedompeld in het fantastische avontuur.
Deze mod is duidelijk uit liefde voor Half-Life gemaakt. Ik voel me bijna schuldig dat ik er niet voor hoef te betalen, ik kan op de site ook geen link vinden om iets te doneren.
Wat mij het meeste bevalt is hoe de mod je terug brengt naar een tijd waarin ik nog van shooters hield. Dat hebben ze uiteraard aan Half Life te danken. Maar ze hebben het niet verneukt door moderne troep toe te voegen. Dus geen zelfgenererend gezondheid of iets dergelijks. Ze wisten natuurlijk dat fans dan door zouden draaien. Maar zelfs de veranderingen die ze hebben aangebracht zijn subtiel en gepast voor het spel.
Spoiler waarschuwing:
Wat mij vooral bevalt is dat het even duurt voordat je zelf over een wapen beschikt. Je bent echt afhankelijk van de bewaking en zo zou het in het echt ook zijn. Het feit dat je ook alleen maar dingen kan gooien naar zombies en ze uiteindelijk met een flare in brand kan steken, zorgt er alleen maar voor dat je dieper in het spel in wordt gezogen. Zelfs de crowbar is logisch geplaatst. Het zijn dit soort kleine dingen die het voor mij zoveel beter maken. Nog meer zelfs dan de uitstekende plaatjes.
Spoiler uit:
Het is 14 jaar sinds Halif Life en nog steeds staat die gameplay als een huis. Ik speel nog liever 10 keer deze mod uit dan de nieuwe Medal of Honor of Call of Duty. De enige shooter die er voor mij nog veelbelovend uitziet is Far Cry 3 door de belofte van vrijheid is plaats van generiek FPS nummertje 10.
jammer heh, dat er zo weinig toffe games op de pc uitkomen en dat bijna alles wat wel uitkomt, vaak maar zozo is of het zoveelste deel. De game is bijna 15 jaar oud en laat toch allemaal dingen zien die je vandaag de dag nog terugziet in games. Ontwikkelaars weten maar sporadisch iets nieuws toe te voegen.
Ik vind dat deze mod voor mij dan persoonlijk ook weer laat zien, wat beter graphics doen met een spel. Door deze update, leeft de hele game nog meer dan het al deed!
Nu wil ik al helemaal dat Valve opschiet met HL3 :(
Vind er niks leuker aan dan 15 jaar geleden anders...
Het verschil is dat mn pc het nu wel fatsoenlijk trekt. Toen ik jonger was vond ik de game 10x spannender dan nu en ren je er in 1 keer doorheen...
jawel, als trouwe HL-fan heb ik deze uiteraard meteen gedownload en gespeeld. Het blijft een geweldig verhaal en heb tot diep in de late uurtjes door gegaan :D
Alles ziet er erg goed uit, en ben erg blij dat ze de tijd hebben genomen om dit verhaal opnieuw uit te brengen met de huidige engine. Dit houdt mij wel bezig totdat x-com uitkomt ;)
ONLINE STORE :
==== ( fullmalls.com ) =====
n2012 comes, in order to thank everyone, characteristic, novel style, varieties, low price and good quality, and the low sale price. Thank everyone
free shipping
competitive price
any size available
accept the paypal
jordan shoes $32
nike shox $32
Christan Audigier bikini $23
Ed Hardy Bikini $23
Smful short_t-shirt_woman $15
ed hardy short_tank_woman $16
Sandal $32
christian louboutin $80
Sunglass $15
COACH_Necklace $27
handbag $33
AF tank woman $17
puma slipper woman $30
==== ( fullmalls.com ) =====
Ziet er interessant uit, nooit de originele HL gespeeld, dus ik wacht wel mooi tot de mod helemaal klaar is.. Heb wel de HL-pack voor de PS3, maar ook nog nooit gespeeld.
Zal ik dan ook nog maar een keer zeggen dat dit een geweldige remake is van de beste fps ooit? Ik sluit me aan bij darkslide dat ik me haast schaam dat het gratis is. Kom op jongens waar kan ik doneren?
Zeer goede remake. Echt een aanrader. En het blijft een van de beste PC-games ooit. Zelfs Half-Life 2 komt hierbij niet in de buurt.
Klik hier om alle reacties te tonen