Ghostbusters: The Video Game (PS2)
4 jul. 2009 20:18 / Gewijzigd 4 jul. 2009 20:18 / Door: Erwin Bergervoet / 32 reacties
Ghostbusters voor de PS2 is sowieso al een matige overzetting van de Wii-versie, maar diskwalificeert zich helemaal met de ronduit schandalige technische problemen. De huidige versie had nooit in de winkels mogen liggen.
Zonder alle bugs was het zo slecht nog niet
Schandalig veel bugs en vastlopers. Bedroevende framerate. Geen leuk alternatief voor Wii-besturing. Onverstaanbare stemmen
Door een dealtje tussen Sony en Atari krijgen we op dit moment in Europa (officieel in ieder geval) slechts de PlayStation 3- en PlayStation 2-versie van Ghostbusters: The Video Game, daar waar men de game in de VS ook kan spelen op de Xbox 360, PC en Nintendo Wii. Nu zijn de twee versies die wij krijgen, ook nog eens de meest inferieure versies. De PS3-versie verbleekt naast de Xbox 360, de PS2 is een schandalig slechte overzetting van de Wii-game. Normaal gesproken besteden we niet zoveel aandacht meer aan PS2-overzettingen, maar in dit geval maken we graag een uitzondering.
De PS2-versie is, samen met de Wii-versie, van de grond af opnieuw opgebouwd en verschilt op behoorlijk wat aspecten van het grote broertje op de PS3. Het meest in het oog springende verschil is de grafische stijl. Waar op de PS3 de sfeer van de films zo nauwkeurig mogelijk wordt benaderd, heeft men voor de PS2 gekozen voor een cartoony stijltje dat dankzij de grote neuzen wel wat weg heeft van de laatste Larry-games. Waarschijnlijk is voor deze stijl gekozen om de technische beperkingen van de platformen enigszins te camoufleren, en in dat opzicht functioneert de stijl prima. Het typische Ghostbusters-gevoel is echter wel minder aanwezig, wat ook te wijten valt aan de rommelige algehele presentatie. Zo ontbreekt een fatsoenlijke intro met welbekende muziek om je in de sfeer te brengen.
Qua gameplay werkt de PS2-versie op zich prima. Het spoken jagen zit inventief in elkaar en biedt na verloop van tijd redelijk wat uitdaging, waarbij je al spelende zult ontdekken hoe je de verschillende spoken het best uit de weg ruimt. De meeste spoken zul je eerst moeten verzwakken met je straal, om ze vervolgens de genadeklap toe te dienen door ze door de kamer heen te meppen. Dit laatste doe je door met het rechter pookje in de richting te bewegen die op het scherm wordt aangegeven en dus niet door naar eigen inzicht de spook in het rond te meppen, zoals op de PS3. Uiteindelijk plaats je een val waar je het verlamde spook in moet slepen. Sommige minder sterke spoken zijn gewoon omver te knallen, maar komen vaak in grotere aantallen op je af gestormd.
Wii-overzetting
De PS2-versie voelt als een overduidelijke overzetting van de Wii-versie, waarbij vaak geen goed alternatief is gevonden voor de bewegingsgevoelige besturing. Zo moet je in de PS2-versie het slijm van je afschudden door simpelweg op een knopje te drukken. Dit heeft geen enkele uitdaging en het hele principe voegt niets toe aan de gameplay, terwijl dat wel het geval is wanneer je echt even moet schudden met de Wiimote om het slijm van je af te krijgen. Ook het plaatsen van vallen gebeurt met een simpele druk op de knop. Het rondslingeren van spoken is ook minder interessant met slechts een pookje, dan wanneer je met de Wiimote rondzwaait. In elk opzicht is de PS2-versie hierdoor de mindere van de twee, omdat men nergens een interessant alternatief voor de controller heeft gevonden. Dat is misschien ook niet zo noodzakelijk als de Wii-versie ook in de winkels ligt zodat de meeste mensen die kunnen kopen, maar omdat wij aangewezen zijn op de PS2, is dit extra jammer.
Technische problemen
Maar het grootste probleem zijn de vele technische problemen waar de PS2-versie mee te kampen heeft. De Wii is toch een iets krachtiger systeem en de PS2 heeft zichtbaar moeite om de game vloeiend op het scherm te krijgen. De framerate zakt bij momenten onder de tien beelden per seconde, waardoor navigeren en mikken buitengewoon lastig wordt. Dit ondanks dat men niet eens het volledige scherm benut, maar voor een breedbeeldweergave met zwarte balken heeft gekozen. Hierdoor is de resolutie lager dan die van een normale PS2-game met echte breedbeeldweergave.
Ook het geluid laat te wensen over. De stemmen zijn aanvankelijk nauwelijks te verstaan door de vele geluiden en muziek die tegelijk te horen zijn. De stemacteurs lijken hun teksten te mompelen terwijl ze tegelijk een boterham naar binnen werken. Daar komt bij dat de Nederlandstalige ondertiteling totaal niet synchroon loopt en ook nog eens veel te snel voorbij scrollt. De jongere doelgroep die Sony toch enigszins met de PS2-versie wil bereiken, ontgaat hierdoor een groot deel van het verhaal. Ook is de humor vaak net iets te subtiel en te Amerikaans om goed over te komen in de vertaling.
Vastlopers
Het ergst zijn echter de vele bugs. Regelmatig zul je een level opnieuw moeten doen omdat een bepaald spook ergens door de muur heen is verdwenen, terwijl je hem wel moet doden om verder te komen. Ook staan er soms grote, grijze kubussen in de omgeving waar je dwars doorheen kunt lopen, maar die overduidelijk niet bij het spel horen. Het ergst zijn echter de keiharde vastlopers. Op de meest willekeurige momenten bevriest het beeld en zit er niets anders op dan je PS2 te resetten. Vrijwel alle gebruikers hebben hier volgens internetfora last van, soms zelfs aanhoudend op dezelfde plaats waardoor mensen het spel niet uit kunnen spelen zonder helemaal opnieuw te beginnen. Waar games voor de nieuwe generatie consoles nog gepatcht kunnen worden, is dat voor de PS2 niet mogelijk wat een bug als deze ronduit schandalig maakt. Het is nog maar de vraag of Atari of Sony met een nieuwe, bugvrije versie komt die je kunt aanvragen ter vervanging, want in de huidige vorm had de PS2-versie van Ghostbusters niet in de winkels mogen liggen.
Bekijk ook:
- Review Ghostbusters: The Video Game (PSP) 4
- Review Ghostbusters: The Video Game 57
- Gamer.nl video Bekijk nieuwe beelden van Ghostbusters: Th... 16
- Video Eerste trailer van Wii-versie Ghostbusters 28
- Video Alyssa Milano in Ghostbusters: The Videogame 12
Laatste nieuws
Reacties op: Ghostbusters: The Video Game (PS2)
Om te kunnen reageren moet je eerst inloggen. Heb je nog geen account? Registreer je dan hier.
- Ghostbusters: The Video Game PC
- Release: 06-11-2009
- Genre: Actie, Avontuur, Shooter
- Leeftijd: 12
- Uitgever: Atari
- Ontwikkelaar: Terminal Reality
-
7
Lees de review
Schrijf zelf een review
- Ghostbusters: The Video Game X360
- Release: 06-11-2009
- 7 Lees de review
- Ghostbusters: The Video Game PS3
- Release: 19-06-2009
- 7 Lees de review
- Ghostbusters: The Video Game Wii
- Release: 06-11-2009
- 7 Lees de review
Meer gerelateerde games
Video
-
Eerste trailer van Wii-versie Ghostbusters
Overig | 0:00 -
Alyssa Milano in Ghostbusters: The Videogame
Overig | 0:00 -
Ghostbusters vertellen hoe het moet
Overig | 0:00 -
Wie ga je bellen in nieuwe Ghostbusters tr...
Overig | 0:00 - Meer video's (PC)
Nu op Gamer.nl
Best bekeken
- Nieuws Onduidelijkheid over toekomst Codem... 5
- Preview Splinter Cell: Conviction (hands-on) 16
- Nieuws Cerberus Network is voor 'goede rel... 7
- Gamer.nl video Gamejournaal Week 11 2010 4
- Interview Alice in Wonderland: in gesprek met... 1



Technisch kunnen ze daar dus echt geen game maken. Dit soort dingen liggen echt niet alleen maar aan de architectuur van Sony's consoles, die dingen hebben ook te maken met slecht ontwikkelwerk.
'Zo moet je in de PS2-versie het slijm van je afschudden door simpelweg op een knopje te drukken.'
Schandalig slecht. Wat een ontzettende paupers.
Heel jammer voor Sony
Ik snap niet dat je met al die bugs en technische problemen deze
game nog een 3 geeft.
Gewoon de Xbox360 (MediaMarkt) of PC-versie kopen dus
Of de Xbox 360 versie voor 33 euro bij Gamehubs.
wat is: Zonder alle bugs was het zo slecht nog niet. voor pluspunt??? ik bedoel, die bugs die zijn er toch wel. als ik een game speel met heel veel bugs ga ik echt niet denken van: nouja het is de investering van 60 euro wel waard, want zonder de bugs was het nog wel een leuke game
Gezien het cijfer en de andere minpunten is het die investering van 60 euro dus ook niet waard... Dat pluspunt bedoelt Erwin meer zo van: het had wel tof kunnen zijn, ware het niet...
mjah ok. maar ik blijf het raar vinden dat dat een pluspunt is. want het gaat nog steeds om wat de game is, niet om wat het had kunnen zijn
verder trouwens wel een goede review hoor
ja let maar niet al te veel op die plus en minpunten, daar staan wel vaker maffe dingen bij, die niet direct verklaarbaar zijn.
(ja, mijn post zijn soms ook niet verklaarbaar)
het staat gewoon erg lullig denk ik, een spel zonder pluspunt
Er kan altijd nog bijgezet worden: 'ik heb er lol mee gehad, meer niet'
Geen specifieke pluspunten, maar wel leuk
Het is al fijn dat je het zelf zegt.
Je moet een beetje het sarcasme in dat pluspunt voelen, hij heeft natuurlijk nooit het spel zonder bugs kunnen spelen aangezien die bugs er gewoon inzitten.. Het had zoveel beter kunnen zijn. Ik vind het persoonlijk ook schandalig dat dit anno 2009 nog gebeurd. Dat uitgevers het lef hebben om zulke ongelooflijke troep uit te brengen terwijl er ook titels als Fallout 3 uitkomen, hebben die mensen geen zelfrespect? Natuurlijk gaat het ook om het snel binnenhalen van het geld, maar mensen die games maken zijn over het algemeen wel creatief ingesteld, en creatief ingestelde mensen nemen niet snel genoegen met een afgeraffeld product. Wellicht dat dit een paar B-designers zijn geweest.. Dit spel had zoveel meer te bieden gehad.
Een spel dat door sony wordt uitgegeven.... Blijkt nu toch dat het spel veels te vroeg gereleased is
Sony die fucken graag de mensen
Hoezo heeft Sony de mensen gefuckt? Omdat die lui van Atari, wat imo al tien jaar een schijtuitgever is geen game kunnen maken? Als Sony de game niet had uitgegeven dan was die nooit uitgekomen.
Atari geeft alleen maar uit... Dit is niet door atari gemaakt...
/me wacht wel op de Wii versie met pijn in zijn hart omdat SONY hem tegenhoud was mijn Wii maar regio vrij dan had ik eenimportje gedaan
Sony heeft de rechten opgekocht omdat ze hem speciaal al wilde hebben. Sony was gewoon ongeduldig en nu is atari ineens de schuldige. laat me niet lachen. Sony wil altijd maar geld trekken. als sony nou had gewacht dat hij door atari uitgegeven kon worden, dan waren er al minder problemen geweest. PS. atari heeft de game overgekocht en van de cancelling gered.
Kortom:
De Xbox360 versie is de beste.
Nee hoor, de PC-versie is het beste. Kom op man, ga nou niet zo irritant fanboyachtig doen, dat vind ik echt zielig. En je bent al 20! Of is dat een nepgeboortedatum?
Wat is er dan beter aan pc versie. geen idee. Ik kan je wel zeggen wat beter is aan 360 versie: Multiplayer. Downloadeble content. Zo !!!
En ja, ik ben 20. Heb je daar moeite mee als ik dan mijn fanboy acties uit.
jawel hoor
nvm
Helaas wel. PC versie is ook goed maar heeft geen multiplayer
PS2? Bestaat dat nog? Of hebben we het nu over de Ghostbusters uit 1984? Die heb ik namelijk nog op de C64 gespeeld.
Een mooie deal van Sony en een mindere van Atari. De launch van Ghostbusters: The Video Game is hiermee niet veel soep geworden en wanneer de meeste mensen al vergeten zijn over deze toffe game komen de PC en Xbox 360 versies in de winkel...
Klik hier om alle reacties te tonen