Okami (Wii)
23 jul. 2008 21:15 / Gewijzigd 23 jul. 2008 21:15 / Door: Hewy / 33 reacties
Okami is zonder twijfel een van de beste games op de Wii. Mocht je nog geen kans hebben gehad om de game op de PlayStation 2 te spelen, dan is nu je kans om deze prachtgame met een verbeterende besturing op de Nintendo Wii te spelen. Deze briljante game is zondermeer je geld waard.
Unieke sfeer en stijl. Geweldig verhaal. Goede besturing
Camera is soms lastig
Bij sommige titels kun je van te voren al merken dat het een klassieker wordt. Vaak komt dat een innovatief spelconcept, bijzonder goede graphics, briljante gameplay of een compleet unieke stijl. Voornamelijk van dit laatste is sprake in Okami, dat ook anderhalf jaar na zijn originele release op de PlayStation 2 nog steeds zijn magie weet te tonen met een Wii-versie. Hoewel er qua gameplay weinig veranderingen aangebracht zijn tegenover de Playstation 2-versie, zit het grootste verschil in de besturing. Bij de originele versie had menigeen al het gevoel dat deze game prima voor de Wii ontwikkeld had kunnen worden, en dat is inmiddels gebeurd.
Er was eens een zeer kwaadaardig wezen genaamd Orochi met acht drakenkoppen, die elk jaar een maagdenoffer eiste van een dorpje in het land Nippon. Alleen wanneer het meisje dat hij uitgekozen heeft geofferd wordt, zal het dorp weer een jaar in rust verder kunnen leven. Op een normale dag in deze cyclus verscheen er een witte wolf in het dorp, die de dorpbewoners met de dagen begonnen te vertrouwen. Zoals ieder jaar was het echter onvermijdelijk dat er een maagd geofferd moest worden. Dat jaar zou dat niemand minder zijn dan het mooiste meisje uit het dorp, waar tevens Nagi, de dapperste strijder uit het dorp, verliefd op was. Bij het bericht over haar lot besloot hij eropuit te gaan om Orochi te vermoorden.
Aangekomen bij de grot waar Orochi zich schuil hield, blijkt al snel dat hij machteloos is tegenover het veelkoppige beest. Op dat moment verschijnt echter de wolf, die hem helpt de overwinning te behalen. Vanaf dat moment is het dorp verlost van het kwaad van Orochi. Generaties gingen voorbij zonder dat er ooit maagdenoffers gehouden werden. Het is exact honderd jaar later wanneer het kwaad opnieuw gewekt is. Met haar laatste kracht brengt Sakuya, de beschermgestalte van het dorp, de witte wolf terug tot leven. Als incarnatie van een god is het nu zijn taak om de wereld opnieuw te verlossen van het kwaad.
Het spel begint op het punt dat de witte wolf de incarnatie van de Japanse zonnegodin Amaterasu aanneemt. Vanaf dit moment zul je vergezeld worden door een artistieke vlo, die op zoek is naar alle magische schildertechnieken. Naast het afstruinen van de omgevingen en het gevechten van tegenstanders, zul je voornamelijk bezig zijn met het oplossen van puzzels door middel van deze te behalen technieken. Door op de B-knop te drukken kom je in de schildermodus terecht, waar je omgeving aan kunt vullen met je eigenlijk krabbels. Omdat je kwast magisch is, heeft het natuurlijk meer effect dan een normaal potlood en zal de wereld beïnvloed worden door je tekeningen. Zo kun je bijvoorbeeld een zon aan de hemel tekenen als je wilt dat het weer dag wordt of kun je een kapot waterrad maken door het ontbrekende deel er weer aan te tekenen.
Het verschil met de PlayStation 2-versie is voornamelijk het schilderaspect. Aangezien je in het spel virtueel een kwast in de handen neemt, is het logisch dat dit een stuk natuurlijker voelt op het moment dat je die met bewegingen vanuit je hand maakt in plaats van met een joystick op de PlayStation-controller. Naast dit aspect voegt het spel eigenlijk weinig toe aan de originele versie en kan daarom het best gezien worden als directe overzetting van de Playstation 2-versie. Degene die het spel eerder gespeeld hebben op de PlayStation 2 raad ik daarom niet aan om Okami op de Wii te kopen.
Dat Okami een bijna exacte kopie is van het origineel op de PlayStation 2 is op zich geen minpunt, deze versie is meer te zien als een kans voor de Wii-eigenaren om ook van Okami te genieten, maar nu met een betere besturing. Mocht je Okami nog nooit gespeeld hebben en je bent in het bezit van een Wii, dan is dit spel zeker de aanschaf waard. Alles wat de PlayStation 2-versie goed maakte, zoals het meeslepende verhaal, de briljante grafische stijl en de vindingrijke puzzels, zijn nog steeds aanwezig. Voor meer informatie over het spel zelf kun je ook terecht bij de review van de Playstation 2-versie.Bekijk ook:
- Achtergrond De reputatie van Platinum Games 19
- Weblog De twijfel genoemd:” Nintendo Wii” 13
- Video Wii-versie van kleurrijke Okami getoond in... 16
- Redactiepost Het eerste gebod: Speel Okami 38
- Nieuws 'Vervolg op Okami en Viewtiful Joe maken w... 14
Laatste nieuws
Reacties op: Okami (Wii)
Om te kunnen reageren moet je eerst inloggen. Heb je nog geen account? Registreer je dan hier.
- Okami PS2
- Release: 09-02-2007
- Genre: Actie, Avontuur
- Leeftijd: 12
- Uitgever: Capcom
- Ontwikkelaar: Clover Studio
-
9
Lees de review
Schrijf zelf een review
- Okami Wii
- Release: 13-06-2008
- 9 Lees de review
Koop deze game vanaf €19,95
| Winkel | Prijs | Incl. verznd | |
|---|---|---|---|
| Mediaoffer | €19,95 | €19,95 | bekijken |
Video
Nu op Gamer.nl
Best bekeken
- Review Metro 2033 31
- Nieuws 'Nieuwe moederbord zal niet veel kl... 14
- Nieuws 'Xbox 360 krijgt USB-opslagfuctiona... 23
- Nieuws Sony en David Jaffe winnen God of W... 14
- Nieuws Onduidelijkheid over toekomst Codem... 3
- Nieuws GTA IV-uitbreidingen voor PlayStati... 19



En verbeterende graphics
Maar persoonlijk vindt ik de game niks aan, het ljikt mij spelen als wolf-form, in twilight princess maar dan constant :S
Komt er een goed spel uit voor de Wii, koop jij(als Wiiliefhebber, toch?) 'm niet. Dat is vaag.
Inderdaad, er komt al veel crap uit op de Wii, komt er EINDELIJK vette shit uit koopt ie 'm niet
aha, dus je hebt hem uit jouw woorden opgemaakt niet gespeeld, maar je vind hem niks aan? verder is het toch echt kwa gameplay vrij anders dan de wolfvorm van twilight princess...
Ik zou eerder een epilepsie krijgen door de stijl van deze game dan door die fucking wipeout crap.
hahahaha, jij denkt ook dat foto's hetzelfde zijn als bewegende beelden...
Speel het spel en geniet ervan, dat is alles dat je moet doen.
Dit spel moet puur gekocht worden voor zijn stijl, en de hele sensatie die het spel uitademt. Wanneer jij als wolf de hele wereld terug doet opfleuren, dan heb je, wanneer je terug blikt naar hoe het was, een echt wow-gevoel bij het bekijken van de werelden. Het heeft zeker en vast elementen uit andere games zoals zelda gehaald, maar laat dat je niet stoppen om het in huis te halen, want het is op zich een totaal nieuw geheel, en een pracht van een game!
ik moet niks..
je moet zo veel in je leven
Ademhalen is wel vrij belangrijk..
Niet noodzakelijk
Ligt eraan wat je als doel gesteld hebt.. blijven leven of niet.
Een heerlijke game dit
door die camera is het vrijwel onmogelijk deze game normaal te spelen :S
hey!, je hebt de avatar van Lequero gejat
cheap!
Ik werd echt kotsmisselijk van de hoeveelheid ongevraagde hulp die je bij dit spel naar je kop gesmeten krijgt. Je hoeft echt geen moment zelf na te denken, zelfs niet bij de "vindingrijke puzzels".
Ik heb dit spel wel geteld 10 minuten gespeeld, voordat ik helemaal gek werd van (het skippen van) de dialogen die maar op bleven komen met een super irritant stemmetje op de achtergrond. Ook de stijl stond me niet aan.
Nee, dit is niet mijn soort spel.
Wooh, dialogen, stel je voor
10 minuten is wel erg kort, maar ik begrijp het wel, je koopt een nieuwe game, gaat er goed voor zitten, en je word in het eerste kwartier doodgegooid met lappen tekst, dan zou ik ook denken; is het een game, of een digitaal boek? Als zo'n verhaal leuk word gebracht, met een leuk filmpje die laat zien wat iemand vertelt, vind ik t geen probleem, maar 2 characters die tegenover elkaar staan en maar blijven praten zonder enige interactie is behoorlijk saai, en daar koop je zo'n game niet voor, het gaat toch om de eerste indruk. Ik ken het spel verder niet, nooit gespeeld, dus weet niet of dat hier het geval is. Maar het is toch wel heel belangrijk dat ze zulke dingen interessant houden.
Hebben jullie de aandachtspan van een 3-jarige of zo? Kom op man een beetje diepgang in je games lijkt me toch niet zo'n slechte zaak...
Heb jij t lees-vermogen van een 3 jarige ofzo? Ik zeg toch niks over diepgang? Ik zeg alleen maar dat t scheelt op wat voor manier het word gebracht. Een leuk verhaal heeft overigens veel meer diepgang als het ook op een goede manier wordt gebracht, en dan doel ik vooral op een passend filmpje of iets dergelijks.
Diepgang heeft te maken met het verhaal. Niet met de manier waarop het wordt gebracht...
Lees je weleens een boek? Dat heet fantasie gebruiken, inlevingsvermogen.
Diepgang zou inderdaad niets te maken moeten hebben met hoe goed of slecht het verhaal is.
Maar de manier waarop een verhaal verteld wordt in een game, vind ik zeker wel belangrijk.
Ik zie lieven een cutscene, met voiceacting, dan dat ik na elke 3 regels tekst op A moet drukken om, en dat zo'n tig keer doen.
Immersie heet dat.
Ik snap dat hele skippen van cutscenes en dialogen van mensen nooit. Je wilt toch weten waarvoor je speelt en wat het einddoel is? Wat is anders de hele reden om te spelen? Als je verhaalloos wilt gamen moet je gewoon de oude Mario Bros. pakken of Gradius, maar niet zitten zeiken, imho.
En tien minuten spelen telt wat mij betreft ook niet als 'het gespeeld hebben.'
Klik hier om alle reacties te tonen