Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 (PC)
25 jul. 2007 13:37 / Gewijzigd 25 jul. 2007 13:37 / Door: =HellFire= / 52 reacties
Concluderend kan ik zeggen dat GRAW2 op de PC zeker niet slecht is, maar zo lekker als de Xbox 360-versie, dat niet. Misschien zijn we wel iets te verwend geworden, maar wat mij betreft mocht het allemaal wel wat sneller en niet te vergeten: spannender. Dat gezegd, als je niet vies bent van wat tactisch geweld en graag nog eens de stoffige locaties van Mexico en omgeving wil bezoeken, dan heb je aan GRAW2 natuurlijk nog steeds een goede. Mijn voorkeur gaat echter uit naar de console.
Cross Com 2.0 blijft gaaf!. Nieuwe multiplayermodi. Audiovisueel weer om te genieten
AI doet vaak vervelend. Minder spectaculair dan zijn consolebroertje
Verscheen Ghost Recon: Advanced Warfighter vorig jaar eerst voor de Xbox 360, niet veel later kwam de Zweedse ontwikkelaar GRIN met een speciaal ontworpen versie voor de PC. De eerste was een heuse actie-shooter, de laatste meer gericht op het tactische aspect. Dit jaar is het niet veel anders: een Xbox 360-versie eerst, daarna mag je het nog eens dunnetjes overdoen op je computertje. Ghost Recon: Advanced Warfighter (GRAW) voor de PC was achteraf gezien misschien toch niet helemaal het succesje waar de mannen van Grin op gehoopt hadden. Natuurlijk, het zat degelijk in elkaar en wist zich te onderscheiden van de geslaagde (en zeer goed verkochte) Xbox 360-versie, maar uiteindelijk hield het daar ook wel mee op. Vooral de bugs en het feit dat je een computer van het formaat NASA (qua rekenkracht dan, niet zozeer in grootte!) nodig had, wilde je het een beetje kunnen draaien, maakte het er niet populairder op bij het grote publiek. Daarom de herkansing voor GRIN, want met GRAW 2 willen ze het eerdere deel overtreffen. Laat het alvast duidelijk zijn dat deze opvolger minstens zo goed is als zijn voorganger op de PC. Maar ook beter dan op de Xbox 360?
Eerlijk gezegd: dat gaat een beetje moeilijk. GRAW2 op de Xbox 360 was gewoonweg een te grote knaller om dat zomaar even te overtreffen. Hoewel de serie eens begon als tactische shooter (en daar liggen dan ook de roots bij Ghost Recon op de PC), blijkt het op de console, dankzij de actie en spektakel, echter beter uit te pakken. In deze PC-versie ligt het tempo namelijk een stukje lager en dat is wel even weer wennen als je de Rambo hebt uitgehangen afgelopen maart op de console.
Spelers die GRAW op de PC hebben gespeeld kunnen hetzelfde weer verwachten: vanouds is wel weer de first-person look, zoals je kunt zien op de screenshots. Het verhaal is vrijwel identiek aan de consolevariant, al zijn de omgevingen hier en daar wel anders en is er soms wat gesproken tekst bij gekomen. De grootste verandering met het origineel is de Cross Com 2.0. In het kort is dit een verbeterde weergave van jou en je mannen. Je kunt zo precies zien waar de vijand zich bevindt, en door middel van high tech snufjes de juiste manier vinden om ze uit te schakelen. Nog steeds een supertof concept als je het mij vraagt.
De immer terugkomende vraag is echter: hoe groot is het grafische verschil tussen PC en console? Welnu, grafisch kan het zeker de strijd aan met de Xbox 360. Met een topnotch bakbeest wals je daar bovendien overheen. Heb je dat niet, dan vervallen de Mexicaanse omgevingen al gauw tot iets simplistisch en blijft er weinig meer van de sfeer over. Dat is eigenlijk wel een beetje het punt bij de PC-versie van GRAW 2: het spreekt allemaal niet – of beter gezegd, minder – tot de verbeelding. Ja, zelfs met een über-PC. Op de console spat alles echt van het scherm af. Op de computer daarentegen speelt het haast een tikkeltje aan de saaie kant. Zeker niet slecht, maar wel een totaal andere speelervaring.
Het tactische element komt véél meer aan bod. Adrenalinestoten kun je hier namelijk niet de hele tijd verwachten, je moet hier met dodelijke precisie één voor één de Mexicaanse rebellen uitschakelen. Het principe van one shot one kill wordt ook in GRAW2 ferm gehanteerd: kogelhappen valt dus niet aan te raden. Rustig de tijd nemen, de omgeving tot je in laten werken, kijken waar de vijand zich bevindt, desnoods minutenlang in de gras liggen, dat zijn de tactieken die je in GRAW 2 voor de PC zult hanteren. Keihard naar binnenstormen zoals ik deed op de console is hier echt uit den bozen. Maar goed, als je dit eenmaal in de smiezen hebt, dan wordt het spel écht interessant en kom je er wel. Echter… het liefst in je eentje!
Want hoewel ik eerder toch wel positief was over de vriendschappelijke intelligentie van je teammaten, daar wil ik nu toch nog even op terugkomen. AI programmeren blijft een bitch, dat blijkt maar weer. Geef je hen een order via het ingame menu, dan duurt het vaak een paar seconden voordat ze doorhebbent wát je precies van ze verlangt. Of, en dat is misschien nog veel erger, ze lopen als een kip zonder kop naar de plaats van bestemming toe, waardoor ze vaak binnen een mum van tijd neergeschoten worden.
De tegenstanders zijn ook niet veel beter, wat het weer enigszins gelijktrekt. Frustrerend is wel het verschil in moeilijkheidsgraden. Op Easy is het allemaal nog goed te doen. Maar stel je het spel moeilijker in, dan schieten de vijanden wel zo verdomde goed dat er niets anders opzit dan een heel aanvalsplan opzetten. Wie schiet ik eerst, waar ren ik daarna heen, dat soort dingen. Een wereld van verschil met de consoleversie.
Op het gebied van multiplayer scoort GRAW 2 dan wel weer lekker. Alle mappen en bijbehorende speelmodi zijn terug uit het vorige deel, maar er zijn ook (zoals het eigenlijk wel hoort bij opvolgers) nieuwe modi bijgekomen. Waaronder een typische Counter-Strike/Battlefield 2-achtig speltype waarin de ene groep drie anti-air installaties moet vernietigen, terwijl de ander dit juist moet zien te voorkomen. Vooral de aanvallers moeten oppassen, zij kunnen pas weer respawnen als er een installatie opgeblazen is. Ook vallen er experience points te verdienen.
Het mooie van de engine is bovendien dat de levels echt enorm groot zijn, wat de mogelijkheden voor strategie alleen maar meer stimuleert. Vreemd genoeg valt er wel weer weinig in te stellen qua multiplayeropties vergeleken de Xbox 360-versie. Een keuze maken uit het beschikbare wapenarsenaal, voorwaarden voor elk potje of zelfs het gebruik van de drone (dat leuke spionageapparaatje), het kan allemaal wel op de console, maar op de PC helaas niet. Dat is dan wel weer jammer.
Bekijk ook:
- Review Ghost Recon Advanced Warfighter 2 (PS3) 27
- Video GRAW 2 PS3 developer diary: muziek is bela... 21
- Preview Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 (PC) 13
- Nieuws Tweede GRAW 2 collection pack beschikbaar 3
- Nieuws Uitbreidingspakket GRAW 2 (360) te downloaden 14
Laatste nieuws
Reacties op: Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 (PC)
Om te kunnen reageren moet je eerst inloggen. Heb je nog geen account? Registreer je dan hier.
- Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter 2 PC
- Release: 13-07-2007
- Genre: Actie, Strategie en Management, Shooter
- Leeftijd: 16
- Aantal spelers offline: 4
- Aantal spelers online: 32
- Uitgever: Ubisoft
- Ontwikkelaar: GRIN
-
9
Lees de review
Schrijf zelf een review
- Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter 2 X360
- Release: 08-03-2007
- 9 Lees de review
- Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter 2 PS3
- Release: 23-08-2007
- 9 Lees de review
- Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter 2 PSP
- Release: 23-08-2007
- 9 Lees de review
Koop deze game vanaf €12,00
| Winkel | Prijs | Incl. verznd | |
|---|---|---|---|
| Bartsmit | €12,00 | €13,95 | bekijken |
| Eplaza.com | €12,00 | €13,95 | bekijken |
| Informatique | €18,00 | €24,50 | bekijken |
| Central Point | €26,18 | €28,13 | bekijken |
Video
Nu op Gamer.nl
Best bekeken
- Preview Splinter Cell: Conviction (hands-on) 18
- Nieuws Cerberus Network is voor 'goede rel... 15
- Gamer.nl video Gamejournaal Week 11 2010 5
- Interview Alice in Wonderland: in gesprek met... 2



Ik vond de game grafisch best wel tegenvallen ( demo iig )
Heeft deze coop? Dan ga ik hem wel even halen nl
Coop valt tegen... missies zijn veel te veel lineair en scripted. Ook zijn er veel te weinig coop opties.
Klein beetje off-topic misschien, maar ik ga van het weekend SWAT 4 coopen, zijn er andere (recente) spellen die de moeite waard zijn?
Rainbow Six: Vegas lijkt er veel op.
Op SWAT? If so dan ben je volgens mij niet helemaal lekker. Rainbow Six is arcade schiet blind over je shouder crap en SWAT 4 is een realistische tactical shooter.
GRAW heeft dan meer weg van SWAT 4.
Consoles lenen zich beter voor de arcade games en PC's voor de tactical shooters. Misschien hadden jullie deze game dus beter door een PC gamer kunnen laten beoordelen die niet een fan is van de arcade speelstijl.
Lijkt op een recent co-op spel dat de moeite waard is dan... Ik was nog niet uitgepraat. Maar goed, ben wel niet helemaal lekker dan he.
Overigens ben ik ook PC-gamer en moet ik gewoon eerlijk bekennen dat GRAW2 me beter kon bekoren op de console. Tuurlijk, het is wat tactischer hier op de PC, maar zeker niet beter. En dat onderstreep ik in deze review. Daarnaast vind ik tactical gameplay best tof hoor, don't get me wrong. GRAW2 360 zit alleen te vers in het geheugen en dat was een vette actietrip en dat miste ik een beetje hier.
Als je SWAT 4 koopt, probeer dan de gold versie te krijgen (daar zit de uitbreiding al bij).
Ik heb hem recent gekocht (gewone versie), deze bevalt me best goed. Grafisch ook nog best goed.
Wat jij nu zegt over Rainbow Six stuit me tegen de borst.
Vegas is een ongelovelijk kutspel ja, dat is waar!Maar het is ook zo dat Vegas totaal niet trouw is aan de oude Rainbow Six formule, dat 1 shot 1 kill was en wel tactisch! De oude R6, en Rogue Spear + uitbreidingen zijn net zo goed als swat4, alleen ligt de nadruk daar wel op het elimineren van de tegenstanders tov het vangen van ze in swat4.
Ben het volledig eens met de reviewer...
Deze versie (voor PC) doet in ieder aspect nét niet wat de X360 versie zo subliem maakt...
Het tempo ligt een stuk lager, de AI is van een iets lager niveau, de graphics zijn niet zo overtuigend, enz...
Feit is dat deze game best wel aardig speelt op een goeie PC, mits je enig geduld kunt opbrengen in zowel single- als multiplayer co-op.
Want niet te vergeten, de game draait toch om tactieken en stealth, het heet niet voor niets GHOST Recon...
Ik ben het er niet mee eens.
De reviewer prefereerd de meer actie gameplay van de console. nou dat is fijn. Houd wel in dat dit verschillende games zijn, ook al zien ze er hetzelfde uit kwa maps en thema. Het speel dus anders en dat is dus opzettelijk.
Dit is best wel een uitgebreide port dat is goed als je de game alleen maar optimaliseerd voor de PC. Maar niet heus.
Maar hier doen ze 'n gameplay re work. Dat is een grote ingreep met algehele game design gevolgen. Je krijgt dan toch heel veel meer tijd nodig om de game te balancen en af te maken voor een getweakte gameplay ook features toevoegen die dit ondersteunen.
Dit is actie gamplay forceren naar tactical.
Je krijgt dan sowieso een veel complexere AI requierment. Dat moetd an enhanced worden iets wat dus niet aangepast is.
ALs ik Graw2 beoordel kijk ik niet naar de console ik kijk naar andere games en naar de meer tactische aspecten.
Tja dan valt die tegen.
Wat ik leuk vind aan Graw 2 is dat het 'n redelijke tactische gameplay heeft. niet volmaakt. Maar iig een game die ik niet wil missen. Ook al is het niet perfect het is te pruimen.
en 'n thema die ik leuk vind. Modern warfare de Ghost recon series.
Ik ga hem dan vergelijken met armd Assault wat ook niet zo'n perfecte is ook 'n ruwe diamant in de branding.
Maar heeft wel grote flexibiliteit als in reallife kwa uitrusting.
Snipen is ziet zo lasergun easy. Je moet die mildots op die mildot scope ook echt gebruiken.
Dat msi ik in graw. snipen is easy.
Vooral omdat in graw je als sniper vaak 'n DMR role speeld als ondersteuning.
Ook 'n gemis het voeld erg scripted aan
GRAW was erg leuk, maar idd soms wat langzaam. Maar met alles op redelijk hoge instellingen zag het er aardig goed uit. (ingame menu alles op hoog, en middels de tweak in kladblok alles nog een beetje bijgewerkt, zoals graphics van verdiepingen van gebouwen op medium). Was wel van plan deze te halen, maar zocht nog naar een review (kon alleen de X360 vinden). Gelukkig nog net optijd dus deze analyse. De setting spreekt me we aan, beetje meer variatie dan in GRAW, alleen Mechico City.
Maar hoe staat deze in verhouding tot bijvoorbeeld de PC-versie van RB6: Vegas, ook daar vind ik geen review van.
Daar hebben wij volgens mij geen reviewexemplaar van gehad.
Da's jammer voor jullie (en voor mij...). Maar enig idee hoe GRAW2 speelt/is tov RB6:V. Maw welke is het aanschaffen waard, met de wetenschap dat ik GRAW1 heb gespeeld (en in het verleden RB6 ook gespeelt heb; dus beide ken).
Geen flauw idee, maar Vegas op de 360 was zeer goed te doen. Vooral de multiplayer wordt nu nog steeds enorm veel gespeeld.
Dat las ik innderdaad in jullie review, maar ik heb a) geen XB en b) ook die kwam parallel uit op de PC en kan dus relatief matig zijn. Iemand anders ervaring met de PC-versie en een advies over GRAW2 vs. RB6:V?
heb Vegas op pc, vind het een zeer goede game. Kheb GRAW2 ook maar ik vind Vegas net iets beter (ligt mss aan de omgeving: casino VS. stad)
Vegas vond ik meer arcade, was feitelijk, gewoon lekker cover zoeken, en schieten maar. Zeer leuk om te doen en vooral in co-op vond ik hem geweldig.
GRAW2 is realitischer en tactischer. Vind hem minder dan Vegas. Maar dat komt meer omdat ik van meer actie hou.
het blijft een game die ontwikkeld is met voornamelijk een console in het oog, en dat zuigt
ook erger ik me ontiegelijk aan de mouselag en vele kleine foutjes die al snel irritant worden
mouselag ligt aan jezelf, want hier draait ie gewoon heerlijk vloeiend ;/
Ik snap et nie hoe kan het in vredesnaam kan dat de pc versie van bepaalde spellen niet tegen de xbox360 versie kan opboksen en dan heb ik het over de gfx?
Gelukkig heb ik Graw2 allang voor de xbx360 uitgespeeld, maar ik lees toch altijd even de pc reviews om een vergelijking te maken. Bij Shadowrun was het ook al het geval dat de pc versie wéér niet tegen de xbox versie kon opboksen op gfx niveau, je gaat je dan toch écht afvragen, WTF doen ze fout ? WAAROM word de pc versie verwaarloosd ? TRIEST is het!
Gelukkig heb ik zelf een 360 en een goeie pc, maar het valt gewoon op dat de pc versie van bepaalde games verwaarloosd word.
Ik denk omdat ze voor de 360 de gfx kunnen optimaliseren, terwijl je bij een pc versie altijd rekening moet houden met de systeemeisen.
Ik denk dat het vooral komt dat de programmeurs moeite hebben om een goede engine te maken voor al die verschillende hardware. Kijk bijvoorbeeld naar Half Life 2. Dat spel is inmiddels alweer een jaar (of is het inmiddels alweer 2 jaar?) oud en kan nog steeds mee met de top. Het kan dus wél!
GRAW 1 was wat mij betreft te zwaar voor je pc in verhouding met de graphics.
Omdat de console 'n andere misschien betere engine gebruikt die ook eenzijdig geoptimalsieerd hoefd te worden voor Fixed console Platform.
VS 'n andere de Diesel engine 7 die adoptive aan te passen moet zijn voor al die PC configuraties..
Wat zou mogelijk zijn met de laaste build van de Unreal3 engine.
Versies toegepast in RB6:LV GOW
Beetje jammer dat in de review zo de nadruk wordt gelegd op de verschillen tussen de PC versie en de 360 versie in plaats van wat meer aandacht aan de PC versie te besteden. Beetje raar vind ik het ook om een tactische shooter met een arcade shooter te vergelijken wat de 360 versie in essentie toch is. "Appels en peren" was het gene wat bij mij naar boven kwam tijdens het lezen.
Ik ben niet zo'n fan van GRIN, GRAW voor de pc was op z'n zachtst gezegd teleurstellend. En ook dit deel, hoewel duidelijk beter dan het vorige, haalt het niet vergeleken met het originele Ghost Recon.
De AI is idd slecht, het ene moment tenenkrommend frustrerend dom en het andere moment alwetend en in staat door muren heen te kijken. Het enige probleem is dat met name de vijanden last blijken te hebben met het laatste terwijl je teamgenoten meer in de eerste categorie behoren.
Grafisch is het trouwens prachtig, stukken beter dan wat ik van de 360 versie gezien heb bij m'n huisgenoten als je de opties op high kan zetten. Ook de besturing van je squad voelt beter aan. Het is daarom jammer dat ze de missie dan weer zo verschrikkelijk lineair en scripted maken.
Gemiste kans... weer.
Klik hier om alle reacties te tonen