Settlers II 10th Anniversary Edition
18 sep. 2006 19:21 / Gewijzigd 18 sep. 2006 19:21 / 42 reacties
In Settlers draait alles om kolonisten die na een schipbreuk hun oude leventje weer willen opbouwen zoals dat was. Het eerste wat moet gebeuren is dus zorgen dat je kleine inwonertjes voorzien zijn in hun primaire levensbehoeftes, oftewel voedsel en onderdak. Dit doe je door een houthakkershuisje, een jagershutje en natuurlijk een waterput te bouwen. Waar je de houthakker en de jager moet neerzetten is nogal logisch, namelijk naast de bomen en bij het wild dat overal rondloopt. Het plaatsen van een put vergt echter wat meer onderzoek. Om een geschikte plaats te vinden zul je een aantal geologen op pad moeten sturen die je de precieze plaats aanwijzen waar het grondwater in overvloed aanwezig is. Zo begint jouw kolonie, die uiteindelijk uit zal groeien tot een welvarende ministad.
De eerder genoemde geologen zijn niet alleen zeer handig om water te vinden, maar ook de nodige grondstoffen zullen niet aan hun getrainde oog ontgaan. Vooral in de bergen zullen ze een keur aan delfstoffen vinden zoals goud, ijzer en kolen. Met behulp hiervan kunnen wapens, munten en vele andere handige dingen gemaakt worden. Dit zal echter pas in een later stadium nodig zijn, wanneer je kolonie behoorlijk uitgebreid is.
Een uniek aspect aan de Settlers reeks is de manier waarop je je territorium uitbreidt. Met behulp van wachttorens en andere militaire gebouwen vergroot je je gebied. Zet ze dichter bij de grens en je krijgt een flink stuk aan land erbij waarop weer gebouwd kan worden. Het klinkt misschien als een vreemde, verouderde manier, maar op de één of andere manier werkt het bij Settlers II.
Ook het vechten van Settlers is redelijk uniek. Denk hierbij aan een spel als Rome: Total War, maar dan 180 graden gedraaid. In principe vindt elk gevecht bij Settlers plaats tussen twee soldaten, één van jouw kamp en één van de vijand. De winaar neemt het militaire gebouw van de tegenstander over, waardoor deze dus een gedeelte van zijn territorium verliest. Zodra een gebouw niet meer in een gebied van een bepaalde speler ligt, wordt het automatisch vernietigd. Zo moet je uiteindelijk je vijand dus zien te vernietigen.
Settlers heeft zichzelf altijd gekenmerkt door zijn grafische stijl: zeer cartoony, speels en kinderlijk simpel. Ook dat is weer het geval in deze 10th Anniversary Edition. Natuurlijk heeft het een update gekregen zodat het spel er behoorlijk uitziet, maar verwacht geen fotorealistische plaatjes op je beeldscherm. De poppetjes hebben grote hoofden, kleine lichamen en lopen alsof ze heel nodig moeten poepen. Echter, storend is dit allemaal niet en het past perfect bij de speelse stijl van Settlers.
Het leukste van Settlers II is eigenlijk de sandbox mode, waarin gewoon gebouwd kan worden en geen bepaalde doelstellingen behaald hoeven te halen. Als een ware planoloog mag je naar hartelust bouwen, slopen en vechten. Fijn aan Settlers II is, is dat het zowel voor beginners als voor de hardcore gamer zeer toegankelijk is. Zodra je stad een stuk groter wordt, ontstaat er een ware economie met bepaalde benodigdheden waarin je moet voorzien. Tel hierbij de leuke gevechten bij op en je hebt een heerlijke RTS-game waar de iets oudere gamer een traantje bij zal wegpinken. Settlers II 10th Anniversary is in principe namelijk Settlers II met een grafische update en een paar hele kleine aanpassingen. En een goede Settlersgame slaat een echte gamer niet af.
Laatste nieuws
Reacties op: Settlers II 10th Anniversary Edition
Om te kunnen reageren moet je eerst inloggen. Heb je nog geen account? Registreer je dan hier.
Nu op Gamer.nl
Best bekeken
- Preview Splinter Cell: Conviction (hands-on) 18
- Nieuws Cerberus Network is voor 'goede rel... 15
- Gamer.nl video Gamejournaal Week 11 2010 5
- Interview Alice in Wonderland: in gesprek met... 2



WOEHOEEEEEWHWHHH
Settlers 2 was vroeg echt de pwn :) Ge-wel-dig spel!
goeie review! had ook dit cijfer in gedachten
Euhm waar slaat dit op ? Mijn reactie waarin ik vroeg of me pc het aankon is weggehaald ? Ik vroeg of ik dit zou kunnen draaien op mijn pc ( pentium 4, 3.02 gigahez ) waarom is dat weggehaald ? Het is toch een game website, games relaterende vragen moeten toch kunnen worden gesteld ? En waarom zou ik dit spel kopen als me pc het niet trekt ??????
Omdat het een onzinvraag is waar je eigenlijk al het antwoord op weet. Mocht je het niet weten: Dit is gespeeld op een 2,4 GhZ computer, dus ja: het draait op je 3,02, wat je zelf ook al wist waarschijnlijk.
Ok, ik maak wel eens een grap. Sarcasme en ironie zijn woorden die mij niet onbekend zijn. En ik kan me voorstellen dat je omdat het zo'n kort bericht zag dacht dat het maar een spam post was. Maar ik vroeg het mijzelf dus echt af.
Ik ben niet zo verstandig met pc specs enzo, en voor mijn gevoel zijn de pentium 4 4.0 gigahez pc's al in de verkoop. Dit kijkende naar games als crysis enzo die veel gaan vragen.
Maarja bedankt dat je toch nog inhoudelijke wilde reageren, en je review vind ik ook leuk. Ik heb hiervoor nooit een settles gespeeld maar dit ziet er toch erg leuk uit !
Ok, sorry dan ;)
Leuke grap MetalSonic! haha! ha!
Maar dit spel lijkt me erg leuk, ik heb een rip-off van dit spel (Alien nations) en die vond ik al super.
je hebt een n00b pc maat.
We bescheuren ons altijd om dat egeltje he!! Hahaha..............................................
kostda stukje nostalgie....
ik ben meer een S3 fan maar S2 is ook erg goed :)
Bij bol.com iets van 44,95 ofzo. dus zal wel gewoon rond de 50 pleuro zijn.
Wacht wel totdatie bij play.com ofzo te krijgen is voor cheap :)
Wil dit wel weer in huis hebben. Heb Die Siedler nog origineel liggen :D
Ik wacht wel op de letterlijke 1-op-1 kopie van The Settlers II op de Nintendo DS :). Al heb ik dan liever Knights & Merchants in de herhaling..
Knights & Merchants _o_
Dat zou goddelijk zijn...
ja dat is ook een super spel alleen is het wel erg moeilijk
Settlers 2 is geniaal.
Maar een must-have voor een RTS-gamer?? Dit is toch meer een manager van je economie dan een RTS. Sterker nog, het combat-aspect is te verwaarlozen en is in de economie geïntegreerd.
Real-Time Strategy, dat is wat RTS betekent. Het is een strategiespel dat zich in Real Time afspeelt(dus niet turn-based, met beurten)...Settlers is een gewone RTS in principe, en imo een must voor de liefhebber. Houd je idd meer van vechten, dan zal je niet erg aan je trekken komen.
Probleem met de term RTS is dat het zo breed is. Een spel als Rome: TW is gedeeltelijk RTS, C&C is RTS maar ook THe Settlers is RTS. Beetje verwarrend soms inderdaad, maar het zij zo.
Eigenlijk wordt RTS vaak on terecht gebruikt.
Bijvooreeld COH is eigenlijk een tactical game, je bent daar bezig met 1 gevecht niet met de hele oorlog. De meeste base build games zijn dan ook een mengsel van strategish en tactisch.
Van mij had hij een 9 mogen krijgen.
ja haha van jou wel, jij hebt ook dat: ouderwetse pracht geschreven he
Settlers II is voor mij idd een begin van een tijdperk geweest, maar de echte lol kwam bij mij pas bij Settlers III... HEEELEMAAAAL grijs gespeeld dat spel. Settlers IV heb ik eigenlijk maar overgeslagen wegens de geringe vernieuwing. En Settlers V heb ik direct gekocht maar nooit langer gespeeld dan 5 a 6 uur... Settlers was Settlers niet meer nu de cartoony poppetjes weg waren. Ik denk dat ik deze nieuwe dan toch maar eens een kans ga geven... lekker de good old gameplay terug en de uber vette cartoon popetjes!! YAY!
Goede review! Ik heb zelf settlers nooit gespeeld, op een demotje na ooit zoveel jaar geleden. Ben dus eigenlijk wel benieuwd wat the fuss is all about ;)
De DS versie wordt ook van mij, lijkt me heerlijk om de oude stijl ook weer eens te spelen.
Yeah, that makes two of us :)
Three it is then..
"doe je door een houthakkershuisje, een jagershutje en natuurlijk een waterput te bouwen. Waar je de houthakker en de jager moet neerzetten is nogal logisch, namelijk naast de bomen en bij het wild dat overal rondloopt. Het plaatsen van een put vergt echter wat meer onderzoek. Om een geschikte plaats te vinden zul je een aantal geologen op pad moeten sturen die je de precieze plaats aanwijzen waar het grondwater in overvloed aanwezig is"
Dit klopt voor zover ik weet niet meer in de uiteindelijke versie (op het laatst veranderd). Een waterput heb je sowieso aan het begin niet nodig (Alleen voor de pig/donkey farm, de bakker en de bierbrouwer) en daarnaast zullen geologen nooit meer naar water zoeken. Dit omdat bluebyte het eigenlijk best waardeloos vond omdat water gewoon *overal* zit.
Vraag is dus .. heb je 't gespeeld of teer je gewoon op je S-2 kennis.
Klik hier om alle reacties te tonen