Australische bevolking wil 18+-keurmerk voor games
10 feb. 2010 13:59 / Gewijzigd 10 feb. 2010 13:59 / Door: Marvin van Kempen / 10 reacties
99 procent van de ondervraagden in een publieke enquête zijn voor de invoering van een 18+-beoordeling aan het bestaande gamekeuringsysteem in Australië.
Er zijn op dit moment 1.084 enquêtes verwerkt. Van de 1.084 ondervraagden zijn slechts 11 personen tegen het voorstel om de nieuwe leeftijdsgrens in te voeren. Op dit moment gaat de leeftijdskeuring in Australië tot 15+, terwijl dat in Europa 18+ is.
EBGames, een populaire gameswinkel in Australië, begon vorige week ook met een onderzoek onder klanten over het toevoegen van een 18+-keurmerk aan het al bestaande systeem. 84% van de ondervraagden in dat onderzoek is voor de invoering.
Verboden
De consequentie van het ontbreken van een 18+-keurmerk is dat games die geschikt worden bevonden voor een oudere doelgroep vaak worden verboden of veranderd. Zo werd het bloed verwijderd uit Left 4 Dead 2 en mocht 50 Cent: Bulletproof überhaupt niet uitkomen. Aliens vs Predator werd in eerste instantie ook verboden, maar mag na een herkeuring alsnog verschijnen.Laatste nieuws
Reacties op: Australische bevolking wil 18+-keurmerk voor games
Om te kunnen reageren moet je eerst inloggen. Heb je nog geen account? Registreer je dan hier.
Nu op Gamer.nl
Best bekeken
- Review Metro 2033 33
- Nieuws Sony en David Jaffe winnen God of W... 14
- Nieuws Onduidelijkheid over toekomst Codem... 4
- Nieuws Team Fortress 2 krijgt eerste conte... 7
- Review Napoleon: Total War 15
- Nieuws Bedenker Little Big Adventure werkt... 22



Boooeeeehhhhhhoooeeee
Jij snapt het niet hoor. Nu verbieden ze games die het 15+ label niet halen. Dwz dat ze niet verkocht mogen worden, niet op de markt komen! Met een 18+ label mogen ze wel gewoon weer verkocht worden.
Maw, de bevolking wil niet dat de overheid zich als een dictatuur gedraagd en bepaalt wat goed voor hen is.
Jij snapt het niet. Hij heeft nu een fipo!... Lang leve FOK!
Dus eerst moesten ze aan een 15+ kenmerk moeten voldoen (dus net zoveel strippen tot je aan die norm voldoet)... betekent dat dat ze bij 18+ dus minder hoeven te veranderen? of veranderd er dus eigenlijk nix?
Opschieten met dat 18+ keurmerk daar. Onzin gedoe met alleen 15+...
Sega heeft met de afgedwongen 15+ voor Aliens vs. Predator ervoor gezorgd dat het ratingsysteem daar helemaal meer nergens op slaat, ze kunnen er gewoon niet meer onderuit om er wat aan te doen.
Ik vind het ook helemaal niet gek om een 18+ categorie toe te voegen.
Dat kennen we in europa ook voor films en games, en kan nou niet echt zeggen dat ik het daar mee oneens ben. Er zijn gewoon bepaalde dingen die je kinderen en jongeren onder 18 gewoon niet moet laten spelen of zien... iig niet zonder ouderlijke toestemming/toezicht.
dat ze dat rap invoeren inplek van die censuur op goeie games omdat er wat geweld inkomt
Je bedoelt, dat Nederlandse jongeren leerplichtig zijn en dat ze op school beter moeten leren schrijven?
met zo'n naam weet je toch al genoeg