Volgens Darryl Still, International Publishing Director bij 1C Publishing, zijn winkels verantwoordelijk voor de daling van de verkoop van PC-games. Hij voorspelt dan ook dat vanaf het eerste kwartaal van 2011 spellen voor de PC alleen nog maar digitaal gedistribueerd worden.
Still claimt dat uitgevers door winkels gedwongen worden om eerder over te stappen op digitale verkoop, omdat de winkels weigeren bepaalde titels in voorraad te halen. Wanneer PC-spellen in de winkel staan, worden ze vaak achterin de winkel geplaatst. Hierdoor verwacht Still dan ook dat vanaf volgend jaar alle PC-spellen alleen nog maar digitaal verkocht worden.
Winkels
"Er is nog steeds vraag, maar de winkels zijn PC-games eruit aan het dringen. Digitaal is fantastisch en we zijn er erg blij mee, maar het is niet zo dat ontwikkelaars en uitgevers games niet meer in de winkels willen zien liggen. Winkels bieden alleen zo weinig opties", aldus Still. "Loop maar eens binnen bij een winkel en kijk naar hun PC-titels. Dan zul je zien dat er geen aandacht voor is, geen aanbieding of promotie. Het is extra vreemd omdat er een veel betere winstmarge is op PC-games. De industrie zou spellen voor de PC veel enthousiaster moeten omarmen."
Still vervolgt: "Het eerste kwartaal van 2011 is mijn schatting dat PC-games alleen nog maar digitaal verkocht zullen worden. Ik heb de voorspellingen gezien dat vanaf 2013 meer dan vijftig procent van onze inkomsten digitaal worden verdiend. Maar als de markt voor PC-games tot 2013 moet wachten, zitten we allemaal in de problemen."








Lekker is dat als je met een verbinding zit waar je max 400 kb/s binnen haalt..
moet je maar niet zo gierig zijn!
En wat als je al aan je max verbindingssnelheid zit voor adsl?
Ik krijg het hier niet sneller..
Jij ook al niet?
Overstappen op kabel .
inderdaad, 2.7mb/s hier (24mbit)
ik heb ook maar 4 mbit ... maar als ik overstap op kabel heb ik een datalimiet... en dan betaal ik echt 60€ per maand enkel voor internet, da's toch ook overdreven...
Het is de piraterij. Het is de 2e hands verkoop. Het zijn de winkels.
Jullie zitten zometeen zonder excuusjes jongens. Pas op, dalijk moet je nog een kwaliteits game maken om geld te verdienen, DAT ZOU PAS ERG ZIJN.
Jij zegt nu dat PC games een lager kwaliteit niveau hebben dan console games? I beg to differ
Nee dat er gewoon vaak en veel consoleports naar de PC komen die nare smaak hebben als je ze speelt.
Of dat console"gamers" geen echte gamers zijn en elk wanproduct kopen met een leuke naam en een mooi plaatje aan de voorkant.
Oh ja hoor, komen we weer met die discussie.
Als er een type gamer is dat geen echte gamer is, dan is het de pc-gamer.
Wie gebruikt er nu kantoor-gereedschap om spellen te spelen? Console-gamers gebruiken er tenminste nog een SPEL-computer voor...
Arcade-games zijn de echte games en die spelen het lekkerst op consoles.
Lekker nuttige discussie...
Doe er dan ook niet aan mee Crazy Harry.
Ik denk dat je kortweg kunt zeggen dat bepaalde games beter spelen op een PC en andersom. Games die specifiek voor één van de twee platforms bedoeld zijn vertalen zich vaak slecht naar de ander.
Porten is dus bij voorbaat slecht, met enkele uitzonderingen die de regel bevestigen. Halo lekker op je xbox blijven spelen, en counterstrike op de pc houden.
Tot zover mijn hopelijk constructieve bijdrage aan deze discussie.
@ Cen: Ever heard about sarcasm? Of lees ik het nu verkeerd? PS: Geen 'Lid sinds'?
Hij is geregistreerd sinds 1 januari 1970 volgens zijn profiel...
Hehe, tja ze bedenken wel van alles als "excuus" maar piraterij lijkt mij dan toch echt het meest voor de hand liggend. Ik weet nog goed dat rond '96/'97 de eerste voor de consument betaalbare branders op de markt kwamen, en bijna iedereen op school overstapte van het netjes in de winkel kopen naar een beunhaas die voor een leuk prijsje een kopie kon regelen.
Toen waren er nog WEL veel kwaliteitsgames en waren de games iets goedkoper dan nu (ik geloof 60 tot 70 gulden voor een nieuwe PC game waar dat nu zo'n 35-40 euro is). Sinds die tijd zijn er naar mijn mening ook steeds minder goede games per jaar op de markt gekomen, de laatste jaren is het zelfs abnormaal weinig. Komt natuurlijk ook omdat het moeilijk is om steeds weerr wat vernieuwends te verzinnen, bijna elk spel heeft wel trekjes van iets wat eerder op de markt is gekomen.
Verder valt het op dat voor PC vooral de spellen goed verkopen die voor multiplayer bedoeld zijn en vaak een cd-key oid nodig hebben die je alleen bij een origineel krijgt. De offline games verkopen een stuk minder omdat men die illegaal ook wel kan spelen; waarschijnlijk heeft niemand zin om €40.- neer te leggen voor een spel met weinig herspeelbaarheid, iets wat bij multiplayer een stuk hoger ligt.
Tuurlijk, er komen vooral slechte games uit op PC met af en toe wat toppers, een beetje het omgekeerde van vroegah, maar zoals Masterwillems zegt komt dit op consoles ook voor en zoals DC zegt, er zitten ook slechte ports tussen. Die games zakken zowel op PC als console dan ook vaak vrij snel in prijs. Als ze de toppers nou ook gelijk voor een iets lager bedrag aanbieden zal er in mijn ogen direct veel meer vraag naar zijn in de winkel en hoeven ze niet zoveel naar achteren te leggen. Er zijn inmiddels genoeg sites in Europa (play.com, gamehub, enz) die het veel goedkoper aanbieden dan in andere landen in de EU, of dit met richtlijnen per land te maken heeft weet ik niet maar het toont wel aan dat de uitgevers in die landen ook met een lagere prijs winst kunnen maken.
Het blijft allemaal een raadsel, maar ik zeg toch piraterij/te hoge prijzen.
Ik kocht mijn spellen gewoon voor niet meer dan 50 gulden vroeger hoor, de prijzen zijn het grootste probleem. Ik schaf nu ook steeds vaker via Steam spellen aan voor 20 euro
Ik meen myst 3 nog een keer voor 110 (50 euro) gulden te hebben gekocht..
Ik weet het ook niet zeker meer, maar ik meen ook 11Th Hour nog voor 60 gulden te hebben gekocht, Phantasmagoria (7 discs) was zelfs 129 gulden
hahaha wat een onzin zeg.
Als er ergens geld mee te verdienen valt dan zijn ze er als de kippen bij de winkeliers. Als iets dus gewoon niet verkoopt omdat het of BAGGER is. of slecht verkoopt ivm piraterij dan gaat ook een winkel zijn nek niet meer uitsteken.
dubbelpost.
'''Hierdoor verwacht Still dan ook dat vanaf volgend jaar alle PC-spellen alleen nog maar digitaal verkocht worden.'
Bullshit. Alsof dat gaat gebeuren in 1 jaar.
Ik koop bijna al mijn PC spellen tegenwoordig inderdaad digitaal via Steam.
steam ftw
Klik hier om alle reacties te tonen