Bedenker Mario: "Niet alle games hoeven in 3D te zijn"
23 nov. 2009 12:41 / Gewijzigd 23 nov. 2009 12:41 / Door: Jochem Nauta / 39 reacties
Mario-bedenker Shigeru Miyamoto is van mening dat niet alle games "in 3D hoeven te zijn". Dit meldt hij in een interview met het Amerikaanse magazine Nintendo Power.
"Ik denk niet dat alles in 3D hoeft te zijn, of omdat er weer steeds meer 2D-games uitkomen we weer weer volledig terug moeten gaan naar 2D", aldus Miyamoto. "In plaats daarvan denk ik dat mensen zich steeds meer realiseren wat de voordelen van 3D-games zijn, terwijl ze zich ook de voordelen van 2D-games herinneren."
Lef
Miyamoto voegt hier aan toe dat zodra er gekozen wordt om een game in twee dimensies te maken, er lef nodig is om niet teveel waarde te hechten aan het visuele aspect van de game. In zijn ogen is het op dat moment namelijk belangrijker om de ervaring op het gebied van besturing zo goed mogelijk te maken.
Afgelopen week kwam de tweedimensionale platformer New Super Mario Bros. Wii uit voor Nintendo's spelcomputer. De platformer bestuurt vrijwel hetzelfde als alle andere tweedimensionale Mario-platformers, maar heeft nu een multiplayermodus waardoor maximaal vier personen tegelijk over het scherm kunnen lopen en springen.
Bekijk ook:
- AchtergrondTweedimensionale platformgames: een nieuwe...34
- AchtergrondDe toppers van november34
- ReviewNew Super Mario Bros. Wii51
- Gamer.nl videoNintendo wilde springen in games patenteren44
- Gamer.nl videoGamer.nl speelt New Super Mario Bros. Wii ...18
Laatste nieuws
Reacties op: Bedenker Mario: "Niet alle games hoeven in 3D te zijn"
Om te kunnen reageren moet je eerst inloggen. Heb je nog geen account? Registreer je dan hier.
- New Super Mario Bros. Wii Wii
- Release: 20-11-2009
- Genre: Avontuur, Platform, Party
- Leeftijd: 3
- Aantal spelers offline: 4
- Uitgever: Nintendo
- Ontwikkelaar: Nintendo
-
9
Lees de review
Schrijf zelf een review
Koop deze game vanaf €42,20
| Winkel | Prijs | Incl. verznd | |
|---|---|---|---|
| 4Gamesshop | €42,20 | €44,15 | bekijken |
| GCshop | €42,50 | €44,50 | bekijken |
| Mediaoffer | €42,95 | €42,95 | bekijken |
| 12Game.com | €42,99 | €44,94 | bekijken |
| Futurezone.nl | €43,33 | €46,28 | bekijken |
| Wehkamp | €44,99 | €46,94 | bekijken |
| Dynabyte | €44,99 | €44,99 | bekijken |
| Dixons.nl | €44,99 | €44,99 | bekijken |
| Neckermann.com | €44,99 | €50,98 | bekijken |
| Gameleader.nl | €44,99 | €47,29 | bekijken |
| Bobshop | €45,00 | €49,95 | bekijken |
| Internetshop | €45,00 | €49,95 | bekijken |
| 4launch | €46,50 | €54,50 | bekijken |
| Central Point | €48,79 | €50,74 | bekijken |
| Wiihome.nl | €49,00 | €49,00 | bekijken |
| Consoleshop.nl | €49,00 | €49,00 | bekijken |
| Informatique | €49,99 | €56,49 | bekijken |
| Freerecordshop.nl | €49,99 | €51,94 | bekijken |
| vanleest | €49,99 | €51,94 | bekijken |
Video
-
De taart is een leugen in intro New Super ...
Introfilm | 0:58 - Meer video's (Wii)
Nu op Gamer.nl
Best bekeken
- ReviewR.U.S.E.17
- Gamer.nl videoReportage: '3D gamen staat pas aan ...32
- NieuwsOrigin kondigt supercomputer van 14...38
- NieuwsStatistieken over Mass Effect 2-spe...28
- Nieuws'Call of Duty-reeks heeft hoogtepun...37
- NieuwsEA blijft ondanks schandaal staan a...14

























nee, niet alle games. Flash-spellen bijvoorbeeld niet (a)
haha, ja.
Maar sowieso wat een wereldschokkende uitspraak zeg."
Sjongejonge..dat heir aandacht aan wordt geschonken
Hier wordt zeker aandacht aangeschonken.
De meeste mensen willen tegenwoordige ubermooie graphics in 3d en alle effecten die ze maar kunnen verzinnen.
Het probleem hiervan is dat de focus niet meer ligt op de game(play) zelf maar op het grafische geweld wat toch allemaal niet meer boeit als je speelt.
Hulde aan Miyamoto, New Super Mario bros is geweldig om te spelen weer (alleen te easy imo).
Idd, ben het ook met hem eens,
als ik moest kiezen tussen geen 2d of geen 3d games meer koos ik zeker voor geen 3d games, niet alleen leuker maar ook mooier!
Speel liever een 2d shooter (Metal slug!!) dan wele fps dan ook
Motherload (L)
Ben het niet helemaal met hem eens. 2D games moeten wel grafisch er goed uitzien. Juist 2D games, en dan bedoel ik voornamelijk op artistiek gebied.
Zo werd er vroeger veel meer tijd gestoken in dit soort spellen.
Ik noem een Super Metroid, of wellicht The Legend Of Zelda. Dat 2D spellen terug moeten komen ben ik volledig met hem eens. En dan doel ik voor namelijk op platformers. Welke andere titels zouden ook weer terug naar 2D kunnen?
Dat hij daar geen voorbeelden van geeft, vind ik zelf uiterst vreemd. Nu moet hij zelf er de lef voor tonen. Maar hij stickt natuurlijk bij zijn Mario.
Ik zie ook geen reden waarom 3d automatisch beter is als 2d, hoewel er natuurlijk genres zijn die 2d niet werken RTS FPS.
maar vooral platformers en puzzel games.
FPS misschien niet, maar shooters zeker wel. En RTS zou juist in 2d moeten! Beste RTS games zijn nog altijd Dune 2 en Starcraft, beide in.. jawel, 2D!
2D RTS was het beste, ik zou wel willen dat er nog een paar goede 2D RTS-games uitkwamen.
Dude! Age of Empires 2 man!
Aai, hoe kon ik die vergeten!
Hij vind dat de controller belangrijker is dan de graphics dus... Mooi gezegd door een man met een crappy wiimote in z'n handen. Geef mij maar een xbox controller, daar kan ik heel war preciezer mee spelen dan een wiimote. Dus voor mij is dit de grootste onzin die er bestaat.
Nu nog wat preciezer je spelfouten controleren, en je krijgt van mij een koele sticker, van een Gnoe of een Zebra in je schrift! Hoe vindt je dat?
LOL!
IK WILDE DE ZEBRA!!!
lees: de manier van besturen. niet noodzakelijk in de huidige vorm.
naast je xbox controller zul je ook heus wel een natal dingetje in huis halen straks. jij ook dus.
ik mis inderdaad wel de platform games van vroeger.
Laat maar weer komen
Die hoef je niet te missen, gezien Mario Wii die onlangs is uitgekomen.
Meteen halen, het is echt old skool mario.
Van mij mogen ze een fatsoenlijke old school Crash Bandicoot (denk aan de eerste 3 psx delen en niet aan die gedrochten van de laatste jaren) of een nieuw deel van Pandemonium (tevens psx) maken.. geniale games... Ook ik ben natuurlijk heel blij met het verschijnen van NSMB. Heads up for SEGA, New Sonic The Hedgehog in 2D anyone?
Oh man, Pandemonium was fantastisch! <3
pandemonium was prachtig, maar o zo frustrerend zo nu en dan. Maar ja, als het niet moeilijk is, is het ook niet interessant.
New Super Mario Bros Wii is te gek!!
Oeps...dubbelpost....m'n eeste ooit! Woohoo
2D games moeten blijven, maar ze moeten wel meegaan met de tijd.
New Super Mario Bros Wii is te gek!!
dat zeker
Trine..........nuf said
Klik hier om alle reacties te tonen