De PlayStation Vita is op 30 juni de grens van 2,2 miljoen verkochte exemplaren gepasseerd. Dat heeft Sony bevestigd tegenover Engadget. Het apparaat is sinds februari 2012 verkrijgbaar in Europa en Amerika en sinds december 2011 in Japan.
Die cijfers zijn aanzienlijk lager dan Sony had verwacht en komen ook niet in de buurt van de verkoopcijfers van de Nintendo 3DS. Die handheld-spelcomputer was op hetzelfde punt na lancering 3 miljoen keer verkocht, wat voor Nintendo ook ver onder verwachting was. Dat werd destijds opgelost met een flinke prijsdaling. Sony zegt op zijn beurt een prijsverlaging in ieder geval dit jaar niet te overwegen.
Om de verkoop te stimuleren richt Sony zich de komende tijd vooral op het uitbrengen van grote games voor de Vita, zo bleek uit de persconferentie die het bedrijf gaf op de Gamescom-beurs vorige week. Zo krijgen de populaire series Call of Duty, Assassin's Creed, Fifa en Need for Speed een PS Vita-deel dit jaar en komt Sony dit najaar zelf onder andere met PlayStation All-Stars: Battle Royale en LittleBigPlanet. Voor volgend jaar heeft Sony ook al diverse games op de planning staan, zoals Killzone: Mercenary en het pas aangekondigde Tearaway, dat afkomstig is van de makers van LittleBigPlanet.








En dan beweren sommige mensen nog dat het gebruik van tablet en smartphones geen invloed hebben op de verkoop van
handhelds
ik zal niet zeggen dat het geen invloed heeft maar ik denk niet dat dit de hoofdreden is voor de slechte verkoop. volgens mij zijn die vrij simpel te hoge prijs en te weinig goede spellen te koop. bij nintendo zie nu ik overigens wel een hoop goede titels komen. en bij de vita.....AC:L?of mis ik nu nog wat titels. ac zou een system seller behoren te zijn, maar met een systemseller kom je er ook niet.
Maar AC is dan ook weer speelbaar op andere systemen. Dus moet ik daarvoor ook al geen Vita kopen.
niet Assassin's Creed III: Liberation. die is alleen voor de vita bij mijn weten.
Het eerste wat je jezelf moet afvragen: Waarom loopt de 3DS dan wel goed?
Want qua hardware is de PSVita een juweeltje.
De Tablets zullen wel degelijk invloed hebben, maar ik denk dat het probleem meer is dat de Handhelds van Sony weigeren een Handheld te zijn. Heel mooie "console" spellen, maar geen echte "handheld" titels...
Mensen willen arcade/snackachtige games...
Dat ding ligt alleen maar stof te happen... Alleen drake was leuk... Waar blijven gvd die spellen !! Alle titels die hier genoemd worden hadden allang met het uitbrengen van dat kreng in de schappen moeten liggen... Mega fail!
Inderdaad, ik denk daarom dat de verkoop dus tegen valt. Ze hadden er nog wat langer mee moeten wachten tot ze wat meer AAA titels hadden. Nu heb je dus inderdaad maar een handvol (misschien niet eens) spellen die interessant zijn.
Ook de reden dat ik wacht tot de kerst, zijn er wat meer games en hebben de winkels misschien leuke acties.
EDIT: Computer bleef hangen '-_-
*
@Pug205Gti
1x is voldoende hoor ;)
Dus het zelfde probleem dan met de PSP? Mooie hardware, matige software.
Dus ze hebben als strategie bedacht om games uit te gaan brengen? smart sony.. smart..
Einde maart had Sony 1,8 miljoen stuks Vita verkocht. Dat wil dus zeggen dat ze in de volgende 3 maanden 400.000 stuks hebben verkocht, aangezien ze nu aan 2,2 zitten.
Van april tot juni verkocht Sony 1,4 miljoen stuks Vita + PSP. Dat wil dus zeggen dat Sony in dezelfde periode 1 miljoen PSP's heeft verkocht tov 400.000 Vita's.
Ik was van plan om een Vita te kopen. Maar het gameaanbod is echt heel mager, dus totdat er een prijsverlaging komt ga ik hem niet aanschaffen. Ook van de Gamescom werd ik niet enthousiast. Little Big Planet begint mij ondertussen te vervelen en van Call of Duty ben ik geen fan. Ook krijgt de Vita binnenkort cross-play. Erg leuk allemaal, maar ik koop natuurlijk geen handheld om hem vervolgens als PS3-controller te gebruiken. De Vita is op het moment een mislukt project, maar ik blijf er vertrouwen in hebben. Hopelijk krijgen ontwikkelaars vertrouwen in het systeem.
Overigens heb ik een week geleden een 3DS XL gekocht. Prachtig apparaat en een lang lijstje games die ik nog wil spelen. Zeker waar voor je geld! Na aanleiding van de Kotaku review gekocht: kotaku.com/5935578/the-nintendo-3ds-xl-the...
800.000 minder dan 3ds op hetzelfde punt valt me nog mee, de feestdagen met een sterke line-up komen ernaan, nu nog 50 euro eraf en een coole box met een game erbij en ik haal hem, zeker nu de 1ste generatie games langzaam worden afgeprijsd :D
ik heb de vita sinds de lancering en ben tevreden mee maar de spellen zijn echt bagger uncharted viel heel veel in herhaling en resistance ziet er niet uit en nu hoor ik dat cod door de zelfde developer heeft als resistance nog even en dan gaat ie op marktplaats;-)
Je bent er dus niet tevreden mee.......
Haha ja dat klinkt meer als iemand die niet toe wilt geven een miskoop te hebben gedaan X-D "ik vind het een heel goed restaurant maar het eten is goor"
Kep toevallig van de week de knoop doorgehakt en een Vita gekocht, puur vanwege Uncharted en aankomende Assassins Creed Liberation, hopelijk komen er meer zulke geweldige games ervoor uit.
Ben het met ron_k grotendeels eens, wacht nog steeds op remote play as promissed
Het probleem is ook de prijs van de spellen, als ze zo rond 20 euro zijn is het betaalbaar naast de spellen die je ook voor ps3 wil kopen. Dual speelbaregames, daar wachten we op. Of korting deals, 2 lego games voor 20 euro per stuk! Verder erg blij mee.