Electronic Arts heeft mogelijk plagiaat gepleegd voor zijn nieuwe browsergame, Command & Conquer: Tiberium Alliances. Twee tanks uit de game zijn vrijwel identiek aan die uit uit het bordspel Warhammer 40,000. Dit hebben fans ontdekt op Reddit.
Het gaat hierbij om de Bombard Tank en de Grinder Tank uit Command & Conquer: Tiberium Alliances, die nagenoeg gelijk zijn aan respectievelijk de Imperial Guard Baneblade en de Ork Bonechruncha. Deze tanks zijn 15 jaar geleden in het bordspel geïntroduceerd. De gamerechten van Warhammer 40,000 liggen bij uitgever THQ. EA heeft nog niet gereageerd op de kwestie.









Je kan niet ontkennen dat het erg op elkaar lijkt :)
Daarom is het ook nieuws.
lol, 1op1 kopie :D
beter goed gejat..als slecht bedacht....?!?!
Pff, dit zou toch wel schandalig zijn. Zo groot dat EA is, en dan nog plagiaat? Denk dat de ontwerper van deze 2 dan wel een groot probleem heeft. En ik snap dan ook niet dat ze hun eigen Grinder veranderen/gebruiken. Dan ding uit Red Alert 3 zag er gewoon goed uit, dus waarom niet?
Auw dat is wel een hele slechte zet.
Ze hebben in ieder geval iets moois gejat.
ja, hij lijkt er inderdaad best veel op
ben benieuwd wat ze ervan gaan zeggen
Deze lijken wel zo erg op elkaar dat het waarschijnlijk geen toeval is. Misschien heeft de designer van EA vroeger bij THQ gewerkt. Want ik vind deze tank nu ook niet erg in de command & conquer wereld passen...
Nah dat laatste lijkt mij hier niet het geval. Deze modellen stammen uit 1995 en het modelrecht ligt bij Gamesworkshop die deze tanks ontworpen heeft..
Maar THQ heeft ook warhammer games gemaakt, dus dat de betreffende designer bij THQ heeft gewerkt is helemaal niet zo ondenkbaar. Dat hij deze tank heeft 'meegenomen' en er mee weg dacht te komen is een ander verhaal..
dit is wel iets wat ook gewoon zelf bedacht zou kunnen zijn,
Kijk eens goed naar beide plaatjes, op veel details is het echt een 1-op-1 kopie, dat bedenk je niet gelijk..
Dus een Grinder Bonecruncha! Awesome..
Mischien is EA meer van de warhammer fantasy en hebben ze de 40K tanks over het hoofd gezien?
Aan de ene kant lijkt ie op de Grinder uit RA3 (met kannonen dan), maar aan de andere kant lijkt ie weer zo veel op die bonecruncha dat haast wel gekopieerd moet zijn
Voor de mensen die zeggen 'het kan toeval zijn': Nee.
Dit lijkt gewoon echt teveel op elkaar, dit kan echt niet. No way dat dit toeval is.
Kan wcht gewoon toeval zijn hoor en dat lijkt me sterker vooral omdat command en conquer ook al lang bestaat
Maar die heeft nog nooit een grinder gehad als deze. En kom op, het lijkt met stuk dat beide ontwerpers kwamen met het idee van...schoorstenen? op de achterkant. Dat zijn details: geen must voor elke tank.
Ik heb het spel geprobeerd... Wat een loze game zeg, het lijkt meer op een informatica afstudeerproject dan op een C&C... Laten we hopen dat ze met C&C: Generals 2 de serie weer kunnen reviven, want na Tiberium Twilight is de C&C franchise dood voor mij... Please, EA, zorg ervoor dat die lullo's bij de Consumerist jullie 'prijs' weghalen... Oh ja, nog een laatste ding, GEEN DLC!!
heeft iemand de reddit link?
Alexiandro0 heeft gelijk, zon mooie serie en dan krijg je van die kut delen wat niks meer met c&c te maken heeft. Ben echt heel blij dat c&c3 TW nog goed te spelen valt op mijn 360, geweldig spel. Alleen zie ik in de toekomst niet veel goeds, tenzij ze weer naar de normale graphics gaan (geen cartoon) en de standaard gameplay, bouwen vanaf je construction yard.
Ik vind deze game anders wel grappig om een beetje bij te houden en een alliance te vormen met een paar vrienden maar ik vind deze game niet in de c&c serie passen.
Ik hoop dat Generals2 ons gaat verbazen. Laatste C&C game die nog goed was.
Plagiaat is nooit goed, foei EA, ik dacht dat zo'n groot bedrijf wel inspiratie en originaliteit had.