Spelers moeten downloadbare content beoordelen op wat het is, niet op wanneer het wordt uitgebracht ten opzichte van de hoofdgame. Dit zei Christina Norman, voorheen werkzaam bij BioWare en nu bij League of Legends-studio Riot Games, tijdens een lezing op de Game Developers Conference.
Norman roept gamers op om voortaan geen oordeel meer te vellen over het releaseschema van DLC en zich in plaats daarvan te concentreren op de daadwerkelijke content. "Stop met denken dat je een producer bent die ons kan vertellen wanneer en waarover we content moeten maken", aldus de Riot Games-medewerker, die vervolgens uitlegt dat het nauwelijks zinvol is om DLC lang na de release van een game uit te brengen.
Volgens Norman liggen er bovendien zelden kwade bedoelingen ten grondslag aan het uitbrengen van DLC vlak na of op de release van een game, dat terwijl gamer dit wel vaak beweren. "Spelers zeiken - ze weten niets van de DLC die komt behalve de naam. Maar het is wel gelijk van 'oh die game zal wel incompleet zijn, de game zal wel verpest worden. Gameontwikkelaars zijn geen slechte mensen. (...) We willen gewoon toffe dingen uitbrengen."








zit een kern van waarheid in, maar in het geval van ME3 ben ik het er niet helemaal mee eensch
Ja hij heeft gedeeltelijk gelijk, maar wij weten allemaal dat DLC van tegenwoordig voor iets heel anders staat als in het verleden. Vroeger had je hele "expansions" voor tien euro. Tegenwoordig heb je voor een tientje een extra personage en een nieuwe missie.
sorry het is mss mierenneuken maar als iemand christina noemt is dat volgens mij een zij en geen hij :p
Oeps. ;-)
Nee, is gewoon verdediging van een winsgevend businessmodel.
Ik wordt een beetje moe van alle - meestal nutteloze - DLC die bijna niks toevoegd.
Geef mij maar liever een volwaardige add-on zoals vroeger.
Het mag dan misschien wel zo zijn zoals de man beweert, maar als consument komt het toch heel anders over als je op de dag van release DLC gaat verkopen, dan had het er even goed kunnen inzitten.
Nee want de release versie van de game is al weken/maanden klaar en ligt misschien al op schijfjes en is "bugvrij". Dan kunnen ze moeilijk nog weer DLC er opzetten en die bugtesten.
Over het algemeen heeft de -man- vrouw* gelijk. Bepaalde DLC die geunlocked wordt op de schijf of 5 euro voor een pakje is weer wat anders.
Dit. Je moet niet iets bekritiseren wat je niet snapt.
DLC die op de disc staat is uiteraard een dikke uitzondering.
Ze heeft inderdaad gelijk. Alleen dlc die al op de disc te vinden is zoals cashcom, daar heb ik geen goed woord voor
Dat er een flinke tijd tussen 'gold' status en release kan zitten klopt wel, maar de content die tegenwoordig als DLC geldt zat vroeger gewoon in een patch verwerkt.
Een mooi voorbeeld daarvan is Diablo II. Runes en battle.net events zaten niet in de originele versie, maar werden gewoon gratis en voor niets toegevoegd aan de game tijdens een update.
Het is niet zo dat een aankondiging van DLC bij mij meteen een Pavlov-reactie teweeg brengt, maar relatief gezien wordt je als consument vaak helemaal uitgekleed als je DLC koopt.
Neem die mappacks van CoD als voorbeeld. Ik denk niet dat je een jaar of 10 geleden €15,- kon vragen voor 5 Quake III maps.
En daarnaast, hoe zit het met de dingen die je bij ME2 kreeg (Zaeed bijvoorbeeld). Waarom kon het toen wel gratis toegevoegd worden met een code, en nu ineens niet meer? Vervolgens je klant "zeikerds" noemen die "nergens verstand van hebben" is niet geheel gepast naar mijn mening. Als ik dat bij mijn klanten doe in een publiekelijke statement zijn ze ook zo weg. Geen handige zet.
Rot toch even op met je arrogante houding. Het is al te absurd voor woorden dat je tegenwoordig bijna even veel neer moet leggen om alle DLC binnen te halen als het spel zelf. Als het dan ook nog is zo is dat in sommige gevallen de DLC al op de disc staat, kun je net zo goed niet eens meer proberen het goed te gaan praten. Het is volkomen logisch dat je klanten (die trouwens jouw inkomen genereren) zich bedrogen voelen met die DLC bullshit de laatste tijd. De ene keer kost de DLC veel te veel vergeleken met wat je krijgt (maar toch "moet" je het wel kopen omdat je anders niet meer volledig van het spel, waar je al voor hebt betaald, kunt genieten), de andere keer wordt DLC uitgebracht zo goed als op dezelfde datum als dat het spel zelf is uitgebracht, en de andere keer wordt er weer shit uit het oorspronkelijke spel geknipt om later uit te geven als DLC, die je vervolgens weer moet gaan kopen om het verhaal te volgen. En dat excuus van haar wat ze geeft (niet te lezen op gamer.nl, wel bij de bron. Moet je even daarop klikken) dat het nutteloos is om DLC een jaar na de release uit te geven omdat mensen het spel dan al 3x hebben verkocht aan Gamestop, is ook onzin, al helemaal in deze tijd. Als je gewoon een goed spel levert, wat Mass Effect is volgens de meeste mensen, hoef je je daar echt niet druk om te maken. Helemaal niet aangezien je tegenwoordig vaak alsnog een extra code moet kopen nadat je een spel 2e hands hebt gekocht om van het volledige spel te kunnen genieten.
Dit zeg ik als iemand dit geen enkel Mass Effect spel heeft gespeeld, dus ik ben aardig neutraal in deze zaak. Ik hou me normaal erg stil bij zulke dingen, maar als een voormalige medewerker nu ook nog is de klanten belachelijk gaat maken gaat het toch echt wel te ver naar mijn mening. Ontwikkelaars mogen dan wel gewoon toffe shit willen uitbrengen, maar de mensen boven hun zien het toch wel wat anders.
Uiteraard zijn er altijd uitzonderingen. Maar ontkennen dat het de verkeerde kant op gaat kun je niet naar mijn mening. Een beetje respect naar je klanten toe mag wel.
Dubbel
+1000
Had het niet beter kunnen zeggen
"neer moet leggen"? Werkelijk?
Als je alle DLC wilt wel ja. Had je ook gewoon uit mijn zin kunnen opmaken hoor.
Tenzij je natuurlijk gaat downloaden, maar laten we dat er maar buiten houden.
Er zijn enkele voorbeelden te noemen waar de game "af" werd gemaakt met dlc. Prince of persia 2008 bijv. Verder zijn het voornamelijk aanvullingen die je niet verplicht bent om te kopen. Wil je het niet dan koop je het niet. En zo duur is het nu ook allemaal weer niet
Als dat zo is, dat met DLC een game af wordt gemaakt, is dat al helemaal absurd. Je mag toch verwachten dat je een spel koopt dat compleet en voltooid is? En zo niet, dan ga je toch niet extra geld vragen omdat de uitgever het spel te vroeg heeft uitgebracht, maar wel full priced in de winkels legt? Zou je het niet apart vinden als je naar de bioscoop gaat, netjes 8 euro neerlegt met de verwachting dat je een hele film krijgt, maar dat de film stopt na een tijdje waarna je een week later weer 8 euro kan neerleggen voor de rest van de film?
Natuurlijk is die laatste opmerking waar. Je bent inderdaad niets verplicht. Maar zo voelt het wel aan, en daar gaat het om. Dat weten uitgevers maar al te goed. Daarbij doet dat niets af aan het moraal verwerpelijke gedrag van uitgevers.
Ik vergat er bij te zetten dat ik het wel belachelijk vind om gamers extra te melken door je game af te maken met dlc. Maar dat spreekt voor zich toch?
Had ik niet gelezen in je zin. Mijn excuses.
in dit geval met bioware en mass effect 3 is je voorbeeld meer:
Je betaald 8 euro om the lord of the rings te kijken in de bios.
vervolgens koop je de extended editie op dvd voor een paar extra scenes.
de mensen die met jou in de bioscoop zaten hebben een volledige film gezien, jij alleen net wat extras.
Als mensen oordelen over dingen waar ze niks van weten dan zijn deze beoordelingen vaak gebaseerd op soort gelijke dingen uit het verleden. "Er was eens DLC, dat vond ik toen maar niks, dan zal ik het nu waarschijnlijk ook niks vinden."
"Stop met denken dat je een producer bent die ons kan vertellen wanneer en waarover we content moeten maken" als je ons als klant wil hebben, stop dan met denken dat je maar met vanalles weg kan komen want dat kan je niet.
"Gameontwikkelaars zijn geen slechte mensen" Publishers helaas vaak wel. 3x raden wie vaak de broek aan heeft wanneer het geld betrefd.
"Stop met denken dat je een producer bent die ons kan vertellen wanneer en waarover we content moeten maken"
Pfff ga terug je grot in!
Die gast moet gewoon zijn kop houden en eens minder proberen mensen geld uit hun zakken te kloppen. Hij weet gewoon dat ze fout zitten en daarom gaat hij nu de gamers aanvallen. Die gamers kopen je producten dus kun je ze beter te vriend houden mafkees.
Wat ze uitbrengen is geen dlc maar delen van de game die ze hebben weggelaten. Het is gewoon oplichterij.
Maar ik beoordeel DLC ook op wat het is. Kut, dat is het!
Klik hier om alle reacties te tonen