Uitgever THQ stopt helemaal met het uitgeven van games gebaseerd op kindermerken. Dat heeft het bedrijf op woensdag bekendgemaakt, meldt Gamasutra.
Eind 2010 maakte THQ's CEO, Brian Farrell, reeds bekend dat de uitgever de hoeveelheid games gebaseerd op kinderlicenties zou gaan afbouwen en zich meer zou gaan richten op zijn eigen games voor de hardcore gamesmarkt. In het verleden maakte THQ juist veel spellen voor kinderen, zoals SpongeBob- en Cars-games. In 2011 bracht de studio nog de kindergames Kung Fu Panda, Rio en The Penguins of Madagascar op de markt.
Voor 2012 staat in ieder geval een game van Puss in Boots op de planning, maar volgens Farrell komt er een einde aan dergelijke games: "THQ wordt een meer gestroomlijnde organisatie die zich alleen richt op onze sterkste merken. Het succes van Saints Row: The Third is een voorbeeld van wat onze herziene strategie en focus kan bereiken."
Saints Row: The Third is inmiddels 3,8 miljoen keer verscheept, Farrell verwacht dat dit uiteindelijk zal oplopen tot vijf of zes miljoen. De downloadbare content voor de game heeft volgens de CEO "gezorgd voor de hoogste digitale omzet voor een console-titel in THQ's geschiedenis". Naast Saints Row werken THQ's vijf gamestudio's aan UFC: Undisputed 3, Darksiders II, Company of Heroes, Warhammer 40,000 en een nieuwe game van Patrice Desilets, de voormalig creative director van Assassin's Creed.







Ik kan dit alleen maar toejuigen, meer eigen games en minder gelicenceerde, overbetaalde, gerushde movie-based crap games. Niet dat ik kinderen geen games gun, maar de kwaliteit van die games is 9 van de 10x om te huilen.
Je bedoelt zeker toejuichen...
THQ ziet eindelijk in dat het beter is om hardcore games uit te brengen. Metro 2034 komt er ook weer aan van hun.
He je, wat zei ik nou? investeert niet in die domme kindertroep en kies eieren voor je geld.
he he
Zeer goed nieuws, ik vond dat dit crapgames waren
Koop je zon carsgame voor 40-60 euro en dan s het lelijk saai en je kunt niet botsen, mijn neefje heeft em