Game Informatie
Product:
Red Faction: Guerrilla
Ontwikkelaar:
Uitgever:
Genre:
Actie
Officiële website:
N/A
Verkrijgbaarheid
05/06/2009
11/09/2009
Screenshots
Klik op de afbeelding om een grotere versie te bekijken
Blijf op de hoogte en voeg de Gamer.nl Headlines feed toe aan je RSS reader:
RSS icon Het laatste Gamer.nl nieuws
Volg Gamer.nl via Twitter:
Twitter icon twitter.com/GamerNL
reviews
Red Faction: Guerrilla
5 juni 2009
Pagina: 1 / 2
 
Reis naar Mars...

Als kind vond ik het leuk om zandkastelen te maken, of mooie gebouwen van Lego. Dit gaf mij juist zoveel plezier omdat ik na urenlang zorgvuldig bouwen mijn gehele creatie in een handomdraai weer kon vernietigen. Doodzonde natuurlijk, maar ergens ook heel spannend. Vernietigingsdrang won het van gezond verstand. Diezelfde drang heb jij ook, misschien zonder dat je het zelf weet. Je zal het merken wanneer je aan Red Faction: Guerrilla begint.

In een bepaald aspect is Guerrilla echt uniek. Veel games hebben spelers al laten proeven van het genot van spelomgevingen slopen (denk bijvoorbeeld aan Black en de vorige Red Faction-games), maar Guerrilla is de game waarin echt alles kapot kan. Behalve dan de rotsige achtergrond van de locatie waar Guerrilla zich afspeelt, Mars.


Op Mars is de mensheid namelijk een kolonie gestart. Helaas heeft de Earth Defence Force (EDF), de groepering die de meegereisde mensen in eerste instantie veiligheid bood, een ietwat dictatoriale positie ingenomen. De macht is hen naar het hoofd gestegen en natuurlijk ontstaat er als gevolg een groep rebellen die daar tegenin gaat. Als speler kom je op de planeet aan om eerlijk je boterham te verdienen in de mijnen. Wanneer je er vervolgens achterkomt dat je broer ook een rebel is, reageer je in eerste instantie geshockeerd en wil je er niets mee te maken hebben. Tot broerlief voor je ogen neergeschoten wordt door de EDF. Tijd voor wraak!

Vernietiging als speerpunt

Er is al veel gezegd over de Geo-Mod 2.0-engine die het toelaat elk gebouw in de game in een hoopje puin te veranderen. Zonder pardon kun je elk gebouw, ook als zich daarbinnen belangrijke personages of missies bevinden, met de vloer gelijk maken. De totale vernietiging is overduidelijk het speerpunt van Guerrilla en is op zichzelf reden genoeg om de game van het begin tot het einde te spelen.


De vernietiging is niet alleen mooi om te zien, maar het biedt ook meer vrijheid. Stel dat je een voorwerpen uit een vijandige basis moet stelen. Je kunt er voor kiezen geniepig langs de muren te sluipen en het gebouw binnen te dringen, hopend dat je niet ontdekt wordt. Je kunt er ook voor kiezen om iedereen die je ziet neer te schieten. De vernietigbare muren vormen een prima plek om achter te schuilen. Schiet een gat in de muur zodat je vanaf daar je tegenstander kunt raken. Maar het kan nog minder subtiel. Pak een groot voertuig en rijd als een gek de basis binnen, dwars door de muur het gebouw in. Zorg dat je het object te pakken krijgt en scheur er weer vandoor. Doordat alles kapot kan heb je opeens ontzettend veel vrijheid om je eigen speelstijl te bepalen.

Primitieve hamer

De wapens die je hiervoor tot je beschikking hebt, vormen de helft van de lol. Mijnen die hele muren eruit knallen, de Nano Rifle die hele stukken metaal in het niets laat verdwijnen, diverse andere geweren en vooral: je trouwe hamer. Dit primitieve wapen blijkt nog het leukste middel om de fundering van een gebouw er onderuit te slaan. Al snel zul je merken dat het plezier dat het vernietigen met zich mee brengt, een kinderlijk instinct oproept dat je aanmoedigt te experimenteren. De verschillende wapens veranderen namelijk ook de manier waarop je speelt. Met een raketwerper of mijnen hecht je weinig waarde aan subtiliteit en heb je zo een paar dozijn soldaten achter je aan zitten, maar met een hamer kun je een gebouw vaak voor een groot gedeelte slopen voordat je ontdekt wordt.
 
[1] Reis naar Mars...
 

Login
Password